M16 Başkanı Richard Moore’dan büyük gaf! Parodi hesap kurbanı oldu

İngiliz İstihbarat Servisi (MI6) Başkanı Richard Moore'un sosyal medya paylaşımı olay oldu. MİT Başkanı Hakan Fidan'ı tebrik etmek isteyen Moore, ilk paylaşımındaki hatayı sonradan fark edince yine Türkçe yazdığı bir paylaşım daha yaparak "Bu utanç verici" dedi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde yeni Kabine’yi açıkladı. Dışişleri Bakanı Hakan Fidan yeni bakanlardan biri oldu. Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı görevinden Bakan görevine atanan Hakan Fidan‘a dünyadan tebrik mesajları gelmeye devam ediyor.

M16 BAŞKANI RİCHARD MOORE HAKAN FİDAN’I TEBRİK ETTİ

Bakan Fidan’ı tebrik etmeye çalışan isimlerden biri de İngiliz İstihbarat Servisi (MI6) Başkanı Richard Moore oldu. Richard Moore sosyal medya hesabından yaptığı Türkçe yaptığı paylaşımda “Dost ve eski meslektaşıma yeni görevinde başarılar dilerim. Hayırlı olsun, bakanım!” ifadelerine yer verdi.

PARODİ HESABI ETİKETLEDİ

Moore, paylaşımından Hakan Fidan’ın sosyal medya hesabını etiketlemeyi de unutmadı. Ancak etiketlediği hesap Hakan Fidan’a ait değil, Fidan adına açılmış parodi bir hesaptı.

“HAY AKSİ!”

Hatasını fark eden MI6 Başkanı Moore, yine Türkçe yazdığı bir paylaşımda daha bulundu. “Hay aksi, bu utanç verici!” diyen Moore, paylaşımına “Ama hesap bir parodi olsa bile iyi dileklerim gerçek!” sözleriyle devam edip gülümseyen yüz emojisi ekledi. Moore’un bu paylaşımı sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir