KYK faizleri silindi mi, ne zaman silinecek? || Endeks tutarı nedir? KYK borç faizlerinin silinmesinden kimler yararlanacak? KYK Borç Sorulama Ekranı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, KYK borç faizlerinin silinmesiyle alakalı önemli açıklamalarda bulundu. Endeks tutarı hakkında da Bakan Kasapoğlu Bilgi verdi. Peki KYK borç faizleri ne zaman silinecek, kimler yararlanacak? Endeks tutarı nedir? KYK borç sorgulama ekranı giriş

featured

 

KYK borç faizleri öğrenim kredisi alanların gündeminde bulunuyor. Bakan Kasapoğlu, öğrenime kredisi yapılandırma işleminden yararlanacak öğrencilerin sorgulamalarının an itibariyle e-Devlet‘te başladığını paylaştı.

KYK BORÇ SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ!

 

KYK BORÇ FAZİLERİNİN SİLİNMESİNDEN KİMLER YARARLANACAK?

Bakan Kasapoğlu; “Türkiye tıpkı altyapısında olduğu gibi burs ve kredi imkanlarıyla da dünyanın en geniş altyapısını sunan ülke. Cumhurbaşkanımız yaz başında müjdeyi paylaşmıştı. Öğrenim kredilerindeki geri ödemedeki ilave tutarın kaldırılacağı müjdesini vermişti. Meclis açılır açılmaz 1961’de yapılan bu kanun tamamen değiştirildi. Öğrenim kredisi borcu neyse geri ödeme de öyle olacak. Gençler aldıklarının üzerine ilave fark ödemeyecek. Bu düzenlemeden kredi almaya başlayacak, kredi alan, kredileri geri ödeme dönemine geçen herkes faydalanacak. Böylece toplamda 27 milyar 15 milyon liralık bir tutar gençlerimizin omuzundan alınmış oluyor. Borcu vergi dairesine bildirilen borçlular için de HMB ile iletişim içindeyiz.” dedi.

 

ENDEKS TUTARI NEDİR VE KİMLERDEN ALINMAYACAK?

Bakan Kasaoğolu, endeks tutarları hakkında da açıklama yaptı. Bakan Kasapoğlu; “Ödenmeyen taksitlerden endeks tutarları tahsil edilmeyecek.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir