Kuyruklar oluştu, kuyumcular satacak altın bulamıyor!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altın rekor üzerine rekor kırarken vatandaşlar altın almak için kuyumculara akın ediyor. Bursa İnegöl ilçesinde kuyumcularda çeyrek, yarım ve cumhuriyet altını bulmak zorlaştı. İnegöl Kuyumcular Derneği Başkanı Kani Kont vatandaşlara panik yapmamaları çağrısında bulunarak altının İstanbul’dan parça parça geldiğini ellerinde talebe yetişecek kadar altın olmadığını söyledi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Başkanı (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken dün yaptığı açıklamada, “Piyasada fiziki çeyrek altın bulunamıyor” ifadelerini kullanmıştı. Haftaya 445 TL seviyesinden başlayan gram altın daha sonra 480 TL’yi aştı.

Son günlerde altındaki yükseliş hızla devam ediyor. Altındaki yükselişle birlikte vatandaşlar kuyumculara akın ediyor. Durum böyle olunca Kuyumcularda çeyrek, yarım ve cumhuriyet altında sıkıntılar yaşamaya başladı.

Anlık değişen fiyatlar nedeniyle kuyumcular son zamanların en yüksek cirolarını yaptı. İnegöl Kuyumcular Derneği Başkanı Kani Kont, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Dolardaki artışlar birlikte altın fiyatları da yükselmeye başladı. Dünden beri ciddi anlamda panik şekilde satışlarımız var.” diye konuştu.

Vatandaşlara sakin olmaları çağrısında bulunan Kont, “Bu konuda biraz daha sakin olmalarını istiyoruz. İnsanlar fiyatların daha yükseleceği söylentileriyle birlikte kuyumcular çarşısına akın ediyorlar. Stoklarımız bitti. Şu anda çarşımızda çeyrek, yarım ve cumhuriyet ve gram altın maalesef yok. Tedarik etmeye çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Altının İstanbul’dan parça parça geldiğini belirten Kani Kont, “İstanbul’dan kısım kısım geliyor ama biraz daha sabır etmelerini bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde fiyatlar oturacak. Satmak isteyenlerde bence acele etmesinler.

Kuyruklar oluştu, kuyumcular satacak altın bulamıyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.