Kuşadası Körfezi’nde 5 büyüklüğünde deprem

İzmir'in Menderes ilçesi açıklarında 5 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.

featured

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 06.24’te Kuşadası Körfezi’nde 5 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

Deprem yerin 7 kilometre derininde meydana geldi. İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Kartal Muhcı, deprem nedeniyle bir olumsuzluk yaşanmadığını söyledi.

AFAD olarak depremin meydana gelmesinin ardından hemen kent genelindeki yetkililerle telefonla görüştüklerini dile getiren Muhcı, “Şu ana kadar bize olumsuz bir ihbar gelmedi.” diye konuştu. Depremin merkez üstü Kuşadası Körfezi ve çevresinde de bir hasarın oluşmadığı öğrenildi. (AA)

KISA AMA ŞİDDETLİ BİR SARSINTIYDI

İzmir’de güvenlik görevlisi olarak çalışan ve gece mesaide olan Mehmet Özişçi, deprem nedeniyle oldukça korktuğunu belirterek, “Kısa ama şiddetli bir sarsıntıydı. Tek tesellimiz kısa sürmesi oldu, hemen kendimizi dışarı attık, 2 sene önceki depremi hatırladım” dedi.

“DAHA BÜYÜK DEPREME GEBE”

Deprem bilimci jeofizik yüksek mühendisi Prof. Dr. Ahmet Övgün Ercan, depremi “Deprem Kuşadası Körfezi kuzeyi M4,8 Tuzla Kırığı, 7,4 km odak derinliği. Kırık diri, daha büyük depreme gebe. Depremi Didim’de güçlü bir sarsıntı olarak yaklaşık 8 saniye duydum. 14.08.2022, 06.24. Kırık yaklaşık kuzey-güney doğrultusunda olduğundan, özellikle İzmir-Kuşadası-Didim çizgisinde güçlü duyuldu ”ifadeleriyle değerlendirdi.

3 GÜN ÖNCE DE SALLANDI

Kuşadası Körfezi’nde 11 Ağustos’ta saat 17.56’da 3.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem korkutmuştu.

Kahramanmaraş’ta korkutan deprem! Çevre illerde de hissedildi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir