Kraliyet ailesinde yeni skandal: İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth’in kuzeni ‘seks suçluları listesi’ne alındı!

featured

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth ve ailesinin kuşaklar boyu kullandığı İskoçya’daki Glamis Kalesi’nde, geçen yıl verilen bir davet sırasında cinsel saldırı olayı yaşandı. Kraliçe’nin ikinci kuşaktan kuzeni olan Simon Bowes Lyon (34), davetliler arasındaki genç bir kadına cinsel saldırıda bulundu.

20 dakika boyunca cinsel saldırı

Lyon, davet sırasında yorulup kaledeki odalardan birinde uyumaya giden 26 yaşındaki kadının yanına gizlice sokulup, ona 20 dakika boyunca cinsel saldırıda bulundu. Saldırgan, cinsel tacizde bulunduğu kıyafetini çıkarmaya çalıştığı mağdura, kendisiyle cinsel ilişkiye girmesi için baskı yaptı.

Saldırganın elinden güçlükle kurtulan genç kadın, malikaneden kaçarak polise şikâyette bulundu. Hakkında dava açılan ve beş yıl hapis cezasıyla karşı karşıya olan Simon Bowes Lyon, önceki gün yapılan duruşmada suçunu kabul etti.

“Mazereti olamaz”

Odada kadını yatağa ittiğini ve duvara sıkıştırdığını kabul eden sanık, 20 dakikalık saldırı sırasında sarhoş olduğunu, ancak alkolün suçunun bir mazereti olamayacağını söyledi.

Cinsel saldırısına maruz kalan kadından özür dileyen Lyon, duruşmada kefaletle serbest bırakılırken, “Seks suçluları listesi”ne alındı.Karar duruşmasını bekleyen mağdur, sanığa en ağır cezanın verilmesini istiyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir