Kraliçe Elizabeth’in ‘seks suçluları listesi’ne alınan kuzenine cinsel tacizden 10 ay hapis cezası!

featured

İngiltere Kraliçesi 2’nci Elizabeth ve ailesinin kuşaklar boyu kullandığı İskoçya’daki Glamis Kalesi’nde, geçen yıl verilen bir davet sırasında cinsel saldırı olayı yaşandığı ortaya çıkmış. Kraliçe’nin ikinci kuşaktan kuzeni olan Simon Bowes Lyon (34), davetliler arasındaki genç bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu skandalı basına sızdırılmıştı.

Odada kadını yatağa ittiğini ve duvara sıkıştırdığını kabul eden sanık, 20 dakikalık saldırı sırasında sarhoş olduğunu, ancak alkolün suçunun bir mazereti olamayacağını söylemişti. Cinsel saldırısına maruz kalan kadından özür dileyen Lyon, duruşmada kefaletle serbest bırakılırken, “Seks suçluları listesi”ne alınmıştı.

10 ay hapis cezası

Birleşik Krallık Kraliçesi II. Elizabeth’in İskoçya’daki Glamis Kale’sinde yaşayan kuzeni, cinsel taciz suçlamasıyla 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

People’da yer alan habere göre, Strathmore ve Kinghorne Kontu Simon Bowes-Lyon, 26 yaşındaki bir kadına cinsel tacizde bulunduğu için suçlu bulundu.

Kraliçe Elizabeth’in kuzeni olan Bowes-Lyon konuya ilişkin yaptığı açıklamada yaptıklarından pişman olduğunu ve taciz ettiği kadından özür dilediğini söyledi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir