CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu dahil 350 milletvekili hakkında suç duyurusu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu, yeni yasama döneminde milletvekili seçilemeyenlere ait 350 suç dosyasını işleme koydu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aralarında bulunduğu eski milletvekillerinin dosyaları, genel, terör ve memur suçlarını soruşturma bürolarına gönderildi. 18 dosyası bulunan CHP liderinin ifade için adliyeye davet edilmesi beklenirken; Kılıçdaroğlu'nun ifadesinin dosyasının bulunduğu soruşturma bürosunun başsavcıvekili tarafından alınacağı öğrenildi.

featured

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Parlamenter Suçları Soruşturma Bürosu, yeni yasama döneminde milletvekili seçilmeyenlere ait suç dosyaları için harekete geçti. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da olduğu eski vekiller hakkında 350 su. dosyasının olduğu öğrenildi.

İFADEYE ÇAĞRILACAKLAR

Edinilen bilgiye göre genel, terör ve memur suçlarını soruşturma bürolarına gönderilen dosyalar için savcılar tayin edilecek ardından şüpheliler ifadeye çağrılacak.

Meclis Başkanı ve komisyon üyeleri seçildikten sonra, önceki yasama döneminden kalan 2002 fezleke tasnif için Cumhurbaşkanlığına gönderildi.

Cumhurbaşkanlığı, hakkında fezleke hazırlanan ve yeni yasama döneminde milletvekili seçilenlerin dosyasını yeniden Meclis’e, milletvekili seçilemeyenlerin dosyalarını ise Adalet Bakanlığına gönderecek.

Bakanlık ise soruşturmaların tamamlanması için binden fazla suç dosyasını Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştıracak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir