Kastamonu Bozkurt’ta CHP heyetine şok tepki: “Boşuna uğraşmayın, devletimizi kötülemeyiz”

featured

Kurtuluş Savaşı’nda düşman işgali görmemesine rağmen en fazla şehit veren il olan Kastamonu’da, Halime Çavuş, Şehit Şerife Bacı gibi pek çok kahraman yetişmişti. Vatan sevgisi ve fedakarlık denince akla gelen ilk şehir olan Kastamonu’da milleti devlete karşı ayaklandırma çabaları ters tepti.

Bozkurt ve çevre illerde yaşanan sel felaketinden sonra devletin yardım etmediği, halkın sahipsiz bırakıldığı, HES kapaklarının patladığı, insanların aç ve susuz kaldığı yönünde pek çok haber yapıldı. Hatta devlet yerine CHP’li belediyelerin çalıştığı, insanlara yardım ettiği söylendi.

PROVOKASYON TUTMADI

Kastamonu halkının vatana ve devlete olan sadakatinin ve inancının farkında olmayan pek çok muhalif gazeteci Bozkurt ilçesinde şoka uğradı. Mikrofon uzattıkları herkes, devlete yardımları ve zamanında müdahalesi için teşekkür edince Antalya ve Muğla’da orman yangınları için yardım bahanesiyle gelen militanlarla çektikleri “devlet müdahale edemiyor” tarzındaki haberleri yapamadılar.

Bozkurtlu pek çok vatandaş, röportaj esnasında muhalif medyayı ve CHP heyetini tersledi. Vatandaşlar “Canımız ve kayıplarımızla uğraşırken bizden devletimizi kötülememizi istiyorlar. Devlet ilk andan itibaren burada. Her şeyi tam ve eksiksiz yapıyor. ‘Yardım gelmedi, HES kapağı patladı, açız, susuz kaldık’ dememizi istiyorlar. Milletvekilleri gelip bizi tahrik etmeye çalışıyor. Bazı kanallar bize bazı şeyleri söyletmek istiyor. Biz buna kanmayız. Kastamonu’ya gelen herkes önce Kastamonu tarihini bir okusun!” diyerek muhalif basına ve CHP heyetine tepki gösterdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir