Kamu bankalarında düşük faizli konut kredisi hazırlığı

Orta vadeli programın açıklanmasıyla birlikte ilk kez ev alacak olanlara da müjde geldi. Yapılacak olan kampanya ile birlikte uygun fiyatlı konutlar ve düşük faiz imkanıyla konut sahibi olunması sağlanacak.

featured

Geçtiğimiz günlerde açıklanan orta vadeli programla birlikte dar gelirli vatandaşlara uygun yeni konut kredisi kampanyası hayata geçirilecek. Bu program ilk kez ev alacak olan vatandaşlar için geçerli olacak. Kampanya ile uygun fiyatlı üretilecek konutlara kamu bankaları düşük faizli destek sağlayacak.

Ekonominin 3 yıllık yol haritasını geçtiğimiz günlerde açıklandı. Orta vadeli programda konuta erişememe sorunu da kritik başlıklar arasında ele alındı. Yeni müjdelerin yolda olduğu belirtildi.

Kredi kullanım şartı içinse şu bilgilere yer verildi. Kamunun uygun koşullarda sağladığı konut kredileri ilk kez konut edinimini destekleyecek. Dar ve orta gelirli vatandaşlar için belirli standartlarda ve uygun fiyat aralığında olacak şekilde yeni başlayan projelere tesis edilecek.

konut kredisi 2023

KAMU BANKALARI KREDİ MUSLUĞUNU AÇACAK!

İnşaat sektörü dar ve sabit gelirliye uygun fiyat aralıklarıyla konut üretimine başlıyor. Kamu bankaları da konut kredisi kampanyası ile destek verecek.

6 Şubat depremlerinden etkilenen bölgelerde depremin hasarlarının telafisine yönelik projelere öncelik verilecek. Böylelikle, Yeni sosyal konut projeleri geliştirilecek. Dar gelirli vatandaşların konuta erişim imkanı artırılacak.

BDDK, ağustos ayında önemli bir karar imza atmıştı. İkinci konutunu alacak olanlara yönelik kredi kısıtlaması getirilmişti. Tüketiciler, ikinci ev alımında eskiye göre yüzde 75 daha az kredi kullanabilecek. Kısıtlama ilk ev alımında uygulanmayacak. Böylelikle krediler evini ilk kez alacak olanlar için daha avantajlı olacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir