Bunak Joe Biden bu kez de geçen ay ölen kongre üyesini sahneye davet etti: ‘Jackie neredesin?’

ABD Başkanı Joe Biden, gaflarına bir yenisini daha ekledi. Biden konuşma yaptığı sırada geçen ay hayatını kaybeden Kongre Üyesi Jackie Walorski'yi çağırıp "Jackie, Jackie neredesin?" dedi. O anlar izleyenleri de hayrete düşürürken Missouri Cumhuriyetçi Temsilcisi Vicky Hartzler, hataya atıfta bulunarak "Gerçekten korkunç ve utanç verici bir gaf" dedi.

featured
service

ABD Başkanı Joe Biden, sahnede boşlukla tokalaşmasının ardından bu kez de yeni bir tuhaf davranışıyla gündeme geldi. Biden, Beyaz Saray’da açlığın sona erdirilmesi konulu bir konferans sırasında Cumhuriyetçi Indiana Temsilcisi Jackie Walorski’yi seslenerek onu bulmaya çalıştı.

GEÇEN AY VEFAT ETTİ

Ancak Biden’ın, Walorski’nin ağustos ayında öldüğünü unutması izleyenlerde şok etkisi yarattı. Biden o anlarda kamera karşısında “Jackie, Jackie neredesin?” ifadelerini kullandı.

Joe Biden’in paranormal halleri: Artık iyice bunadı…

“KORKUNÇ VE UTANÇ VERİCİ BİR GAF”

Missouri Cumhuriyetçi Temsilcisi Vicky Hartzler, Biden’ın gafına atıfta bulunarak “Gerçekten korkunç ve utanç verici bir gaf” dedi. Biden açıklamalar sırasında yaptığı hatayı düzeltmedi, ancak olay Twitter ve diğer sosyal medya platformlarında hızla yayıldı.

ÖLÜMÜ, BIDEN’I ÜZDÜ

Walorski, geçen ay araba kazasında hayatını kaybetti. Ölümünün ardından Biden ve eşi, kazanın kendilerini çok üzdüğünü söyledi. Walorski, Biden’ın katıldığı konferansı finanse etmek için tasarının dört kongre eş sponsorundan biriydi.

Bunak Joe Biden bu kez de geçen ay ölen kongre üyesini sahneye davet etti: ‘Jackie neredesin?’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir