Japonya’da deprem paniği: Önce 7.3, ardından 6.4!

Japonya, ülkenin kuzey bölümünde yer alan Sendai'de meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki depremle sarsıldı. Bu bölge, 2011 yılında meydana gelen 9 büyüklüğündeki depremle akıllara kazınmıştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Japonya, yeniden şiddetli bir depremle sarsıldı. Volkanik aktivitelerin fazla olduğu ada ülkesinde 7.3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin Japonya’nın kuzeydoğu kıyısında meydana geldiği açıklandı. Reuters’ın haberine göre yetkililer, deprem sonrası tsunami uyarısında bulundu.

Japonyada Deprem

İKİ DAKİKA SONRA 6,4’LÜK BİR DEPREM DAHA!

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu USGS, depremin merkez üssünün Japonya’nın kuzeyinde yer alan Sendai olarak açıkladı. 7.3 şiddetindeki depremin hemen ardından bölgede, iki dakika gibi kısa bir süre içerisinde, 6,4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. Japon NHK TV kanalı, depremin çok şiddetli hissedildiğini açıklarken, henüz can veya mal kaybına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı.

Japonya Deprem

DALGA YÜKSEKLİĞİ 1 METREYE ULAŞTI

Deprem, binaların şiddetle sallandığı Tokyo da dahil olmak üzere doğu Japonya’nın büyük bölümlerini salladı. Japonya’nın ulusal afet uyarı sistemi “J-Allert” binlerce Japon vatandaşına anlık uyarı gönderdi. Riskli bölgelerde bulunan halka, yüksek kesimlere gitme çağrısı yapılırken, dalga yüksekliğinin 1 metre olarak tahmin edildiği kaydedildi. Aynı bölge, 2011’de Fukushima nükleer felaketini tetikleyen 9 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, ardından tsunami felaketi meydana gelmişti.

Prof. Dr. Naci Görür’den Antalya’daki şiddetli deprem sonrası ilk açıklama

Japonya’da deprem paniği: Önce 7.3, ardından 6.4!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.