Yine aynı provokasyon! İzmir’de Ayrancılar Merkez Camii ve Yunus Emre Camii hoparlöründen Bülent Ersoy şarkısı çaldılar

İzmir'in Torbalı ilçesindeki Ayrancılar Merkez Camii ve Yunus Emre Camii hoparlöründen müzik yayını yapıldığına ait olduğu ileri sürülen görüntüler paylaşıldı. İzmir İl Müftülüğü, olayla ilgili soruşturma başlattığını duyurdu. Benzer provokasyon daha öncesinde de yaşanmış, İzmir’de geçtiğimiz yıllarda 2 gün üst üste bazı camilerde müzik yayını yapılmıştı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İzmir‘de gece saatlerinde, camilerin merkezi ezan sistemlerine girilerek kısa süreli müzik yayını yapıldı. O anlar ise bir vatandaşın cep telefonu kamerasına yansıdı.

İzmir’de geçtiğimiz yıllarda 2 gün üst üste camilerde müzik yayını yapılmıştı.

İlk olarak 20 Mayıs 2020 tarihinde İzmir’in çeşitli bölgelerindeki bazı camilerde kimliği belirsiz kişiler tarafından İtalyan partizan marşı olarak bilinen ‘Çav Bella’ çalınması üzerine soruşturma başlatıldı.

21 Mayıs günü ise Bornova ve Bayraklı ilçelerinde Selda Bağcan şarkıları çalınmıştı.

Camilerde “Çav Bella” çalındığını gösteren videoları paylaşan Banu Özdemir beraat etti

DAHA ÖNCE DE YAPILDI

Bunun üzerine İzmir İl Müftülüğü, yapılan bu saldırılara tedbir amaçlı olmak üzere İzmir’de merkezi ezan sistemi uygulamasına geçici bir süreyle son vermişti.

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın merkezi ezan sistemden vazgeçilmesi tavsiyesine rağmen bazı il ve ilçelerde bu sistem sürüyor.

CAMİNİN HOPARLÖRÜNDEN ŞARKI DİNLETTİLER

Son olarak İzmir’in Torbalı ilçesinde bulunan Yunus Emre ve Ayrancılar Merkez camilerinin hoparlöründen müzik yayını yapıldığına ait olduğu iddia edilen görüntüler yayıldı.

BÜLENT ERSOY ŞARKISI

Bülent Ersoy’un “Yüzünü göremem” adlı şarkısının hoparlörden dinletilmesi üzerine, görevliler hemen müdahale ederek ses sistemlerini kapattı.

MÜFTÜLÜK: ‘HEMEN SİSTEM KAPATILDI’

İHA’nın aktardığına göre yaşanan olay ile ilgili İzmir İl Müftülüğü, dün gece saat 22.00 sıralarında Torbalı ilçesi Ayrancılar Mahallesi’nde bulunan Yunus Emre Camii ve Ayrancılar Merkez Camii’nin ses sistemine girilerek müzik yayını yapıldığını, bunun üzerine görevlilerin duruma müdahale ederek ses sistemini kapattıklarını açıkladı.

Bu arada, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

Yine aynı provokasyon! İzmir’de Ayrancılar Merkez Camii ve Yunus Emre Camii hoparlöründen Bülent Ersoy şarkısı çaldılar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.