İYİ Parti’de bir istifa depremi daha! “6’lı masaya HDP gölgesi düşmüştür” diyerek açıkladı

7'li koalisyonun ortağından biri olan İYİ Parti'de istifaların ardı arkası kesilmiyor. 7'li koalisyonda yaşanan çıkar hesapları ve HDP'nin etkisini gerekçe gösteren ülkücü kökenli Habib Suiçmez, İyi Parti'den istifa ettiğini duyurdu.

featured

“72 saatlik” kaosun ardından İyi Parti‘de şimdi de “HDP” huzursuzluğu baş gösterdi.

Aday belirleme sürecinde zirve yapan huzursuzluk, HDP’nin Kemal Kılıçdaroğlu ile ilişkisinin farklı bir boyuta evrilmesi ile parti içinde istifalara neden oldu.

Son olarak, MHP Üsküdar İlçe Başkanlığı da yapmış olan İyi Partili Habib Suiçmez partiden istifa etti.

“6’LI MASAYA HDP GÖLGESİ DÜŞMÜŞTÜR”

Suiçmez istifa kararını Twitter hesabından duyururken şu ifadelere yer verdi:

“Kamuoyuna;

6’lı masada Türkiye’nin geleceğinden ziyade kişisel çıkarlar gözetilirken, aynı zamanda HDP’nin gölgesinin düştüğü net bir şekilde görülmektedir.

Türk milliyetçiliği ilke ve ideallerini temsil etme amacıyla (MHP içerisindeki kongre mücadelesinden sonra) kurduğumuz İyi Parti’nin bu misyonunun 6’lı masa tarafından kabul görülmediği herkesin malumu olmuştur.

Hayatım boyunca Türk milliyetçiliği çizgisinden taviz vermeden yürümüş biri olarak gelinen bu durumu kabul edemeyeceğimden dolayı İyi Parti Türk Dünyası ve Yurt Dışı Türklerden Sorumlu Başkan Yardımcılığı’ndan ve İyi Parti üyeliğinden istifa ediyorum.

Habib Suiçmez.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir