İsviçre’de PKK yandaşları 23 Nisan kutlamasını bastı! Şok görüntüler…

İsviçre'nin Basel kentinde bugün düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlaması PKK yandaşlarının baskınına uğradı. Programın sonuna doğru kutlama yapan vatandaşlara saldıran PKK yandaşları, polisin gelmesiyle olay yerinden kaçtı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İsviçre’deki 23 Nisan kutlamalarına PKK yandaşları baskın yaparak birkaç vatandaşı hafif şekilde yaraladı.

Bugün İsviçre’nin Basel kentinde büyük katılımla 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkulu bir şekilde kutlandı.

 

Kutlamaya Türkiye’nin Başkonsolosunun yanı sıra Eğitim Müşaviri, öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda Türk vatandaşı katıldı.

 

Başkonsolosun programın sonuna doğru alandan ayrılmasının hemen ardından PKK’lı bir grup, kutlama yapan vatandaşlara saldırdı.

 

Birkaç kişi bu saldırıda hafif şekilde yaralandı. Kısa süre sonra polisin olay yerine gelmesiyle saldırganlar kaçtı.

DIŞİŞLERİ: ÇOCUK ŞENLİĞİNİ HEDEF ALACAK KADAR ALÇALMIŞLAR

PKK yandaşlarının saldırısıyla ilgili Dışişleri Bakanlığı da bir açıklama yaparak şiddetle kınadı.

Bakanlıktan yapılan açıklama şöyle:

“İsviçre’nin Basel kentinde bugün düzenlen “23 Nisan Uluslararası Çocuk Festivali”ne yönelik olarak terör örgütü yandaşlarınca gerçekleştirilen saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Bir terör örgütünün ve sempatizanlarının Avrupa’nın göbeğinde bir çocuk şenliğini hedef alacak kadar alçalmış olmaları, terör örgütünün çirkin yüzünü uluslararası kamuoyuna bir kez daha göstermiştir.

Saldırıda yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar diliyor, bu menfur eylemin faillerinin süratle adalete teslim edilerek, hak ettikleri cezayı almalarını bekliyoruz.”

İsviçre’de PKK yandaşları 23 Nisan kutlamasını bastı! Şok görüntüler…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.