İstanbul Sultangazi’de sahte doktor skandalı

İstanbul'da özel bir hastanede çalışan doktor G.D.'nin bilgilerini kullanarak kaçak ameliyatlar yapan 40 yaşındaki D.N. ve bu ameliyatlara katılan M.K. ve K.İ., polis tarafından gözaltına alındı.

featured

Sultangazi’de sahte doktor skandalı ortaya çıktı. Başka bir doktorun bilgilerini kullanarak ameliyat yapan şahıs ve yardımcıları yakalandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “7 Temmuz 2022 tarihinde Sultangazi’de bulunan özel bir hastanede görevli doktor G.D.’nin bilgileri kullanılarak mesai saatleri haricinde kaçak ameliyatlar yapıldığının belirlenmesi üzerine başlatılan çalışmada, bahsi geçen ameliyatları D.N. isimli kişinin yaptığı, ayrıca D.N. isimli kişiye ameliyat olan 2 hastanın da şikayetçi oldukları anlaşılmıştır. Şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalarda; D.N.,  30. Ağustos’ta, olayı birlikte gerçekleştirdikleri tespit edilen M.K.(32) ve K.İ.(63) isimli şahıslar ise bugün yakalanarak gözaltına alınmıştı” denildi.

Emniyette yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevkedilen M.K. ve D.N. “Özel belgede sahtecilik” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderilirken K.İ. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Kaynak: DHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir