İBB’nin İstanbul Kitapçısı, PKK’nın sözde diyaneti DİAYDER’in yayınevi gibi…

PKK’nın sözde Diyanet yapılanması DİAYDER’in İBB’ye işe alımlarda referans kurum olduğunun ortaya çıkması üzerine İçişleri Bakanlığı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi için özel teftiş başlatmıştı.

featured

Ekrem İmamoğlu’nun önce inkar ettiği DİAYDER yönetimi ile fotoğraflarının ifşa olmasından sonra bir skandal da İBB’nin İstanbul Kitapçısı’nda ortaya çıktı. KCK’nın paralel Diyanet örgütlenmesi DİAYDER’in yayınevine dönüşen İstanbul Kitapçısı’nda hem DİAYDER’in hem de DİAYDER’le bağlantılı PKK sempatizanı yazarların kitapları satılıyor.

DİAYDER DİAYDER

DİAYDER’İN SPONSORU YAYINEVİ, İBB’DE KİTAP SATIYOR

Terörist başı Apo’yu peygamber ilan eden ve İslamiyet’i Kürtler arasında itibarsızlaştırmayı amaç edinen DİAYDER’in sponsoru olan Nubihar Yayınları’nın neredeyse tüm kitapları İstanbul Kitapçısı’nda satışta.

DİAYDER’in sosyal medya hesaplarında Nubihar Yayınları’na ait neredeyse tüm kitaplar sayfa takipçilerine okunması için tavsiye edilmiş. Yayınevi, DİAYDER’in takvim ve kitapları başta olmak üzere, panel ve organizasyonlarında da sponsor olarak yer alıyor.

DİAYDER GÜZELLEMESİ YAPAN KİTAP DA RAFLARDA

İBB’ye bağlı İstanbul Kitapçısı’nın DİAYDER ile asıl bağlantısı ise Kürdistan’da Sivil Toplum isimli kitap. Şeyhmus Diken ve Nurcan Baysal’ın kaleme aldığı kitapta Türkiye’nin şehirlerinden “Kürdistan” diye bahsedilirken PKK’nın uzantısı pek çok derneğin de tanıtımı yapılmış.

KİTABIN YAZARLARI ÖCALAN SEVDALISI

İBB’nin İstanbul Kitapçısı’nda satılan “Kürdistan’da Sivil Toplum” kitabının yazarları Şeyhmus Diken ve Nurcan Baysal’ın ise kim oldukları paylaşımlarından net bir biçimde anlaşılıyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir