iPhone 15’in fiyat listesi sızdırıldı

ABD’li teknoloji devi Apple’ın, yılın en çok beklenen akıllı telefonları arasında yer alan iPhone 15’i tanıtmasına sayılı günler kaldı. İşte yeni iPhone 15’in özellikleri ve fiyatı…

featured

iPhone 15 serisi, beklenildiği gibi dört farklı modelden oluşacak ve sadece özellikleriyle değil, aynı zamanda fiyatlarıyla da büyük ilgi uyandıracak. Ünlü bir teknoloji editörü ve Wall Street analisti olan Dan Ives’in aktardığı bilgilere göre, yeni iPhone serisinin fiyatları 200 dolara kadar artırılarak satışa sunulacak.

İLK BAKIŞ

Yakın kaynaklardan alınan güncel bilgilere göre, iPhone 15 serisinin fiyat listesi hakkında önemli ipuçları elde edilebiliyor. Bu bağlamda iPhone 15’in temel fiyatının 899 dolar olarak öngörüldüğünü görmekteyiz. Aynı şekilde iPhone 15 Plus modelinin 999 dolar, üst seviye modellerden iPhone 15 Pro’nun 1.199 dolar ve iPhone 15 Pro Max / Ultra modelinin ise 1.299 dolar civarında olması bekleniyor.

FİYATI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Elbette Türkiye pazarına giriş yapan ürünlerin fiyatları, yerel düzenlemeler ve vergi oranlarına tabi olarak değişebiliyor. Bu da iPhone 15 serisi için geçerli. Tahmini hesaplamalara göre, Türkiye’de iPhone 15’in ortalama satış fiyatının 45 bin TL’ye yakın olması bekleniyor. Benzer şekilde iPhone 15 Plus’ın 49 bin 800 TL, iPhone 15 Pro’nun 59 bin 180 TL ve iPhone 15 Pro Max / Ultra modelinin ise yaklaşık 64 bin TL seviyelerinde satılması öngörülüyor. Ancak döviz kuru ve vergi politikalarındaki değişiklikler, bu tahminlerde sapmalara neden olabilir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir