İçişleri Bakanlığı açıkladı! Hatay’da Eren Kış-2 Amanoslar Şehit Jandarma Er Esat Mengili Operasyonu başladı

featured

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında, PKK terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek amacıyla, Hatay’da ‘Eren Kış-2 Amanoslar Şehit Jandarma Er Esat Mengilli Operasyonu’ başlatıldığı bildirildi.

Eren-2 Amanoslar Şehit Jandarma Er Esat Mengilli operasyonu başlatıldı. Operasyona 718 personelden oluşan 62 tim katılıyor.

Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

PKK Terör örgütünü ülke gündeminden çıkarmak ve bölgede barındığı değerlendirilen teröristleri etkisiz hale getirmek maksadıyla, Hatay İlinde “EREN KIŞ-2 AMANOSLAR ŞEHİT JANDARMA ER ESAT MENGİLLİ” Operasyonu başlatıldı.

Operasyonda Adana Jandarma Bölge Komutanlığı sevk ve idaresinde; Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucu timlerinden oluşan (718) personel [(62) operasyonel tim] görev alıyor.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen EREN KIŞ OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam ediyor.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir