İbrahim Tatlıses’ten Ahmet Eşref Fakıbaba’ya tepki: ‘Teneke Fako’nun gerçek yüzünü anlatacağım’

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Fakıbaba'nın hem partisinden hem de milletvekilliğinden istifa etmesi üzerine ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'ten çok konuşulacak bir çıkış geldi. Tatlıses, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Teneke Fako'nun gerçek yüzünü özellikle Urfa ve Türkiye kamuoyuna anlatacağım" ifadelerini kullandı.

featured

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Ahmet Eşref Fakıbaba’nın milletvekilliğinden ve partisinden istifa etmesine bir yorum da ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses‘ten geldi.

“GERÇEK YÜZÜNÜ ANLATACAĞIM”

Geçmiş dönemlerde AK Parti’den milletvekili aday adayı da olan İbrahim Tatlıses, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Dışı kalaylı içi vayvaylı teneke Fako’nun gerçek yüzünü özellikle Urfa ve Türkiye kamuoyuna anlatacağım yarın bizi takip edin” ifadelerine yer verdi.

İşte Tatlıses’in o paylaşımı;

FAKIBABA’NIN İSTİFA PAYLAŞIMI

Manidar bir paylaşımla istifasını duyuran Fakıbaba, açıklamasında şu satırlara yer verdi:

“2003’te üyesi olduğum AK Parti’de değişik makamlarda görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatı bana veren bütün büyüklerime ve Şanlıurfa halkına yürekten teşekkür ediyorum. Bu 20 yıl içerisinde çok değerli arkadaşlarım oldu. Onlardan ayrıldığım için üzgünüm.

Ancak siyasi ve ahlaki anlayışıma uygun olmayan bazı kişilerle bundan böyle beraber olmayacağım için de mutluyum. AK Parti üyeliğinden ve AK Parti için ana oy veren hemşerilerime saygısızlık olmasın diye milletvekilliğinden de istifa ediyorum.

İnşallah aldığım bu karar ülkem için hayırlara vesile olur.”

Ahmet Eşref Fakıbaba milletvekilliğinden ve AK Parti’den istifa etti

AKŞENER’LE YOL YÜRÜYECEK

Öte yandan, AK Parti’den ve milletvekilliğinden istifa kararı alan Fakıbaba, Meral Akşener önderliğindeki İYİ Parti’ye katılma kararı aldı.

Fakıbaba, konuyla ilgili değerlendirmesinde “Bağımsız bir insanım. Vekillikten de istifamı gönderdim. Etik olarak da Fakıbaba’ya yakışan bir olay. Ben ne AK Partiliyim ne de vekilim. Özgür vatandaş olarak parti seçmem hakkım vardır. Sıfırdan başlıyorum İYİ Parti’ye geçiyorum. Milletvekilliğini bırakmakla AK Parti seçmenine saygısızlık yapmadım. Meral Hanım’la iki kez görüştüm ve ikna oldum” dedi.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir