Daha önce saldırıya uğrayan İbrahim Tatlıses’e ‘kanlı’ tehdit

İbrahim Tatlıses'e ulaşmak ve şiirlerini göstermek isteyip ofisini arayan şahıs, ünlü şarkıcı ile konuşamayınca tehditler savurdu. Ercan Y., "Yemin olsun ben bu kanı dökeceğim" deyince avukatlar hemen harekete geçti. Tatlıses'in avukatları durumu derhal İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına bildirerek şüpheli hakkında suç duyurusunda bulundu.

featured

İbrahim Tatlıses‘e beklenmedik tehdit şirketini harekete geçirdi. Türkücüye ait prodüksiyon şirketine gelen telefon tedirginlik yarattı. İstanbul Kağıthane’de bulunan Tatlıses Prodüksiyon şirketine bir arama geldi. 53 yaşındaki Ercan Y., isimli kişi İbrahim Tatlıses’e ulaşmak istediğini söyledi.

Şirket çalışanı ünlü sanatçıyı neden aradığını sorduğunda Ercan Y., şiir yazdığını ve İbrahim Tatlıses’in de incelemesini istedi

‘BEN BU KANI DÖKECEĞİM’

Şirket çalışanı Leyla Y., Tatlıses’in İzmir’de olduğunu belirtince Ercan Y., şirket çalışanına, ‘Yemin olsun ben bu kanı dökeceğim’ şeklinde konuştu.

Aldığı tehditler sonrası şoke olan genç kadın durumu ünlü şarkıcı ve avukatlara bildirdi.

Şirket avukatları durumu derhal İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına bildirerek şüpheli hakkında suç duyurusunda bulundu.

ŞİİRLERİ OKUTMAK İÇİN ARAMIŞ

Savcılığa yapılan suç duyurusunda söz konusu tehdit olayının ortaya çıkması için şirketin sabit hattında bulunan kayıtların incelenmesi talep edildi.

Yürütülen soruşturma kapsamında şirketi arayarak tehditler savuran kişinin Ercan Y., olduğu tespit edildi. Şüpheli ifadesinde İbrahim Tatlıses’e yazdığı şiirleri okuması için ulaşmaya çalıştığını söyledi.

Savcılık yürütülen soruşturma sonunda şüphelinin üzerine atılı ‘Tehdit’ suçunu işlediğini belirterek 2 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. Ercan Y., ilerleyen günlerde İstanbul Asliye Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkacak.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir