HDP’nin gizli ortak olduğu ittifaka bir parti daha mı katılıyor? Hüseyin Baş’ın çağrısına Kürşad Zorlu’dan flaş cevap

HDP'nin gizli ortak olduğu 6'lı masaya bir partinin daha katılması gündemde. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş’ın ‘millet ittifakı’na katılma çağrısına cevap verdi.

featured

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, dün katıldığı FOX TV canlı yayınında, ‘millet ittifakı’ genel başkanlarına seslenerek yanlarında yer almak istediğini, “Biz parti kadroları olarak ‘millet ittifakı’na destek veririz, içinde oluruz. Beni ‘millet ittifakı’na alsınlar. Daha açık bir çağrı da olamaz…” ifadeleriyle anlaşmıştı.

Baş’ın bu çağrısına İYİ Parti’ye geçtikten hemen sonra parti sözcüsü yapılan Kürşad Zorlu, Twitter’dan yanıt verdi ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in bunu kabul edeceğini söyledi:

“Sayın Hüseyin Baş görülmektedir ki kaygılarımızın ve hassasiyetimizin ortaklığı milletimizin geleceği için yegane buluşma noktamızdır. Büyük Türkiye idealine inanmış sayın genel başkanımız Meral Akşener ve İYİ Parti’miz sizleri Millet İttifakı’nda görmekten mutluluk duyacaktır.“

2018’deki genel seçimlere birlikte girmek için AKP, MHP ve 20 Şubat 2018 tarihinde ‘cumhur ittifakı’nı kurmuş; ardından da Büyük Birlik Partisi (BBP) ittifaka dahil olmuştu.

Bundan yaklaşık iki ay sonra da CHP önderliğinde İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin katılımıyla 5 Mayıs 2018’de ‘millet ittifakı’nın kurulduğu ilan edilmişti.

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir