Uzmanlar uyardı! Huggy Wuggy oyunu çocuklar için tehlike saçıyor

Huggy Wuggy, son zamanların en popüler dijital oyun karakteri. İnce, keskin dişleri olan dev bir mavi oyuncak. Yayın olarak oynanmaya başlanan bu oyun, uzmanlara göre tıpkı 'mavi balina' ve 'momo' oyunları gibi içinde şiddet barındıran tehlikeli bir oyun.

featured

Bir dönemin tehlike saçan Momo ve Mavi Balina oyunlarından sonra gündeme Huggy Wuggy oyunu geldi. Uzmanlar ebeveynleri uyarıyor. Huggy Wuggy oyunu çocukların psikolojisini bozuyor ve bilinçaltlarını olumsuz yönde etkiliyor.

HUGGY WUGGY NEDİR?

Huggy Mobes Games’in ürettiği bir oyun karakteridir. Son zamanların modası olmuş mavi canavar Huggy oyundaki bir korku karakteridir. Oyun önce korku oyunu olarak üretilmiştir. Şu anda oyunun filmi de çekilmektedir.

HUGGY WUGGY OYUNU NASIL OYNANIR?

Terk edilmiş bir oyuncak fabrikasında hayatta kalmaya çalışılan bu oyunda fabrika içerisinde bekleyen intikamcı oyuncaklar bulunur. Korkutucu oyuncaklardan yakalanmamaya çalışılır. Sevimli görünen mavi peluştan Huggy Wuggy, ilk önce çocuklara dev bir kaide üzerinde duran statik bir karakter olarak görünür.

Oyunun ilerleyen aşamalarında Huggy Wuggy kaideden kaybolur ve hızlı bir şekilde katil bir 9 metrelik canavara dönüşür ve oyuncuyu yaratıldığı terk edilmiş oyuncak fabrikasının havalandırma deliklerinden kovalarken keskin diş sıralarını ortaya çıkarır. Konuşmayan Huggy Wuggy, gülerek kişileri korkutur eğer oyuncuyu yakalarsa, oyuncu ölür.

ÇOCUKLAR İÇİN TEHLİKELİ

5 yaşındaki çocuğunun Huggy Wuggy oynadıktan sonra annesi konu hakkında, “Oğlum geceleri yalnız uyamıyor, sürekli ağlıyor. Oyun videolarından hem korkuyor, hem de izlemeden yapamıyor. Az önce oğlum yatakta tir tir titreyerek ağlıyordu. Bu oyun değil, resmen çocuklarımızın üzerine derin bir proje. Çocuklarımızın elindeki oyunlara girdiği ve izlediği görüntülere lütfen dikkat edelim.” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir