Halil Konakcı bu kez Cem Yılmaz’ı hedef aldı: ‘Soytarılar çıkıyor…’

Camii imamı Halil Konakcı, sosyal medyadan yayınlanan vaazları ile gündeme gelmeye devam ediyor. Tartışmalara neden olan konuşmalar yapan Konakcı, ünlü komedyen Cem Yılmaz'ın esprisini hedef aldı. "Soytarılar çıkıyor televizyona espri yapıyorlar" diyen Konakcı, söz konusu esprilere gülenlerin de alkışlayanların da dinden çıktığını ileri sürdü.

featured

Daha önce sanatçılar, dövme yaptıranlar ve kıyafetleri yüzünden kadınlarla ilgili açıklamalarıyla tartışmalara neden olan imam Halil Konakcı bu defa Cem Yılmaz’ı hedef aldı.

“DİNDEN ÇIKMIŞTIR”

Konakcı, Cem Yılmaz’ın bir gösterisindeki kadının yaratılışına ilişkin esprisiyle ilgili “Soytarılar çıkıyor televizyona espri yapıyorlar. Neymiş? Allah erkeği yaratmış, sonra bakmış düşünmüş ‘Ben bundan iyisini de yaratırım’ diyerek kadını yaratmış. Bunu dinleyen de söyleyen de, buna alkış tutan da, zevk alan da hepsinin imanı gitti” dedi.

‘Sokaklar kasap dükkânı gibi’ sözleriyle tepki çeken Halil Konakcı’dan, ‘dövme’ talebi

ŞARKILARI DA HEDEF ALDI!

Konakcı konuşmasının devamında Türk Sanat Müziği’ndeki bazı parçalarda geçen sözleri dinleyenlerin ve o sözleri yazanların dinden çıktığını ileri sürdü.

Konakcı şunları söyledi:

“Cenneti değişmem saçının teline diye şarkı yazmış adam, bak bak… Sensiz cennet bile sürgün sayılır, madem unutacaktın beni neden yarattın… Şarkı sözleri bunlar. Bunları dinleyip keyif alan, söyleyen, yazan dinden çıkmıştır.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir