Hakim Hakkı Yalçınkaya’ya ‘hakaret’ten para cezası alan Nagehan Alçı: “Bu ceza benim için şeref madalyasıdır”

featured
service

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı, ‘Bu ceza benim için bir şeref madalyasıdır’ başlığıyla yayımlanan yazısında, kendisine hakim Hakkı Yalçınkaya’ya hakaret ettiği gerekçesiyle ‘kamu görevlisine karşı alanen hakaret’ suçundan verilen 7 bin 80 lira adli para cezasını değerlendirdi.

Sözlerinin başında Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de sırtından vurularak öldürüldüğünü hatırlatan Alçı, “Adım adım göstere göstere gelen bir ölümdü. Adeta Marquez’in ‘Kırmızı Pazartesi’ romanı gibi. Dink’e her türlü karalama ve linç girişiminin alenen yapıldığı, aylarca süren dava süreçleri bir utanç gibi karşımızda duruyor” diye yazdı.

“Gerçek bir vatansever, bu ülkenin hakiki evlatlarından biri olan Hrant Dink adeta bir vatan haini gibi gösterilmek istenerek, kullandığı bir söz çarpıtılıp aleyhine çevrilerek kurbanlaştırıldı” ifadesini kullanan Alçı, o süreçle alakalı kimsenin kenara çekilemeyeceğini söyledi.

“Eski derin devlet unsurları da bu işin içindedir”

Alçı, “Tetiği çeken ve çektirenler kadar Dink’e bu zulmü yaşatanlar, mahkeme koridorlarında sırf Ermeni olduğu için bu kıymetli insana saldıranlar da mesuliyet sahibidir” dediği yazısında şunları kaydetti:

“Hrant Dink’i hedef gösterenler, onu 301’den mahkum edenler ve hatta katledilişinden sonra da devam eden davada Dink’in ölümünü bile yeterli bulmayıp oğlu Arat Dink ve AGOS’un kurucularından olan, dönemin sorumlu müdürü merhum Sarkis Seropyan’a da Dink’e verilen 301’inci maddeden hapis cezası verenler de unutulmayacaktır. Bugün net kanıtları ile görülüyor ki 2013 senesinde 17-25 Aralık darbe teşebbüsünde de bulunacak olan FETÖ’cü polis şefleri bu cinayetin tam ortasındadır. Fakat Hrant Dink’in şeytanlaştırılması için elinden geleni yapan eski derin devlet unsurları da bu işin içindedir.

“O kafatasçı zihniyetle savaşmaya devam edeceğim”

Yani bu cinayet Eski Türkiye’nin derin devletiyle, bu yapılanmayı tasfiye ederek kendisi Yeni Türkiye’nin derin devleti olmak isteyen FETÖ’nün müşterek bir operasyonudur. Dink cinayeti bu iki derin çete zihniyetinin mutabakat cinayetidir. Ben sırf Ermeni olduğu için Dink’i şeytanlaştırma operasyonunu yürütenlerin faşist zihniyeti ile sonuna kadar mücadele etmeye devam edeceğim. O öldürüldükten sonra hızını alamayıp oğluna hapis cezası verenlere itiraz etmeye devam edeceğim. Bu ülkenin gerçek bir hukuk devleti olması için o kafatasçı zihniyetle ne pahasına olursa olsun savaşmaya devam edeceğim.

“İstedikleri kadar ceza versinler bana, umurumda değil”

Mahkemeler bu mücadelemde istedikleri kadar ceza versinler bana. Umurumda değil… İnsanlık suçu işlediği net kanıtlarla ortada olan, insanlara sırf Kürt oldukları İçin işkence eden, meşhur Diyarbakır Cezaevi işkencecisine işkenceci dediğim için aldığım ceza benim için nasıl bir gurur vesilesiyse, Hrant Dink’in oğlu Arat Dink’i sırf Ermeni olduğu için mahkum eden zihniyete karşı çıktığım için aldığım ceza da benim için aynı şekilde onur nişanesidir. Bu ceza benim için sadece bir şeref madalyasıdır.”

Ne olmuştu?

Nagehan Alçı’nın “Hrant Dink ve oğlu Arat Dink’i sadece Ermeni oldukları için mahkûm eden ve Hrant Dink’i ölüme götüren o malum kararı veren hâkim Hakkı Yalçınkaya, Asliye Ceza Hâkimi olarak görev yapıyor” ifadesine ‘kamu görevlisine karşı alenen hakaret’ suçundan 7 bin 80 lira adli para cezasına çarptırılmasına karar verilmişti.

Nagehan Alçı’ya hakim Hakkı Yalçınkaya’ya ‘hakaret’ten para cezası!

Hakim Hakkı Yalçınkaya’ya ‘hakaret’ten para cezası alan Nagehan Alçı: “Bu ceza benim için şeref madalyasıdır”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir