Gizli protokol tartışması büyüyor! Ümit Özdağ’dan muhalefet liderlerine sert tepki

Seçim hezimeti sonrası muhalefette kazan kaynıyor. Şimdilerde kaosun nedeni ise 28 Mayıs ikinci tur seçimlerinden önce muhalefetin adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ arasında yapılan gizli protokol anlaşması... Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, anlaşmaya tepki gösteren muhalif liderleri eleştirerek anlaşmadan haberdar olduklarını söyledi ve yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi...

featured

Muhalefetteki seçim yenilgisinden sonra başlayan kriz artarak devam ediyor. Şimdilerde gündem 28 Mayıs ikinci tur seçimleri öncesinde Kemal Kılıçdaroğlu ve Ümit Özdağ arasında gerçekleştirilen gizli protokol anlaşması…

FAİK ÖZTRAK YALANLAMIŞTI

İlk turda 2,5 milyon oy fark yiyen muhalefetin adayı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci turdan önce Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ’dan destek istemişti. Seçimden sonra Özdağ, katıldığı bir programda “Yazılı mutabakatımız var. Biz İçişleri Bakanlığı dahil üç bakanlık ve Milli İstihbarat Teşkilatı konusunda Kemal Bey’le mutabık kaldık.” diyen Özdağ, CHP Sözcüsü Faik Öztrak tarafından yalanlandı.

Kılıçdaroğlu’nun ise doğruladığı ve Öztrak’ın haberdar olmadığını söylediği gizli anlaşma gündeme bomba gibi düştü.

Başta muhalefetteki liderlerden olmak üzere ortaya çıkan bu gizli anlaşma büyük tepki çekti.

ÖZDAĞ’DAN MUHALİF LİDERLERE SERT TEPKİ

Yapılan yazılı ve sözlü açıklamalarda söz konusu anlaşmanın siyasi ve ahlaki etiğin dışında olduğu dile getirilirken Özdağ tepkilere cevap verdi.

Çankaya Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde düzenlenen “100. Yılında Lozan Barış Antlaşması-Lozan Paneli”ne katılan Özdağ konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“HEPSİNİN HABERİ VAR”

Tüm liderlerin, özellikle de İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yapılan anlaşmadan haberi olduğunu belirten Ümit Özdağ şu ifadeleri kullandı:

“Haberimiz yok’ diyemezler, hepsinin haberi var. Hele Meral Akşener’in böyle bir şey söylemeye hiç hakkı yok. Televizyon kameralarının önünde, 28’inden önce çıktı, tek tek tek açıkladı. Neden açıkladı onu bilemem ama açıkladığını biliyoruz. Ben bile Twitter hesabımdan bu açıklamayı paylaştım.

Özetle, Kemal Bey’in yapmış olduğu hamle, yani Zafer Partisi ile bu ittifak çerçevesinde Zafer Partisine İçişleri Bakanlığı ve iki bakanlığın verilmesi bütün bir seçim kampanyası boyunca yapılmış en doğru harekettir. Tabanda da böyle bir karşılık gördü zaten.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir