Galatasaray’ın UEFA kupasına “tesadüf” diyen Burhan Kuzu’ya sert yanıt

featured

Cumhurbaşkanlığı Hukuk Politikaları Kurulu üyesi Burhan Kuzu’nun UEFA Kupası yorumuna, Galatasaray Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’dan tepki geldi.

Dün akşam oynanan maçta Avrupa futbolunun kulüp düzeyindeki iki numaralı kupası UEFA’nın sahibi Inter’i mağlup eden Sevilla oldu.

“TESADÜF” DEDİ

Sevilla kupayı 6’ncı kez müzesine götürürken Burhan Kuzu Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Sevilla’yı kutladı.

Burhan Kuzu devamında ise 2000 yılında UEFA Kupası’nı kazanan Galatasaray için “tesadüf” diyerek “UEFA Avrupa Ligi Finali’nde, İnter’i mağlup ederek kupayı 6.kez müzesine götüren Sevilla’yı kutluyorum. Bizim takımlarımız için de hedef Avrupa olmalıdır. Tesadüfen kazanılan bir şampiyonluğa güzelleme yapmayı kenara bırakıp, Sevilla gibi istikrarlı ve başarılı olmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

GALATASARAY’DAN TEPKİ

Burhan Kuzu’ya Galatasaray taraftarları tepki gösterirken Galatasaray’ın Başkan Yardımcısı da konuyla ilgili açıklamada bulundu. Yusuf Günay Twitter’dan yaptığı açıklamada, “UEFA Kupasını kazanarak Türk Bayrağını Avrupa’da dalgalandıranların başarısını kutlamak yerine tesadüfe bağlamak, en hafif tabiriyle alın terine ve emeğe yapılan saygısızlıktır” diye belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir