FETÖ’cülerin sosyal medyada ‘Suriyeli’ kışkırtması! Eski akıl hocaları Ümit Özdağ ile kirli ittifak…

Tüm girişimlerine rağmen Türkiye'de istedikleri siyasi değişimi gerçekleştiremeyen Fetullahçı Terör Örgütü, sosyal medya üzerinden saldırılarına devam ediyor. Uyuşturucu kaçakçısı mafya babasından ümidi kesen FETÖ'cülerin son gözdesi ise eski akıl hocaları Ümit Özdağ...

featured

15 Temmuz hain darbe girişiminde silahla ele geçiremedikleri Türkiye’yi sosyal medya operasyonlarıyla karıştırmak isteyen FETÖ’cüler hiçbir fırsatı kaçırmıyor. Bugüne kadar pek çok siyasetçi ve gazeteciyi Türkiye’ye karşı operasyonlarında kullanan FETÖ’cüler en son firari mafya ve uyuşturucu kaçakçısı Sedat Peker’den medet ummuşlardı.

Bugünlerde ise FETÖ’cülerin Türkiye’deki operasyonlarında kullandıkları iddia edilen iki isim dikkat çekiyor. Birincisi, Türk polisini ve Emniyet güçlerini hedef alan Alparslan Kuytul ve çetesi; ikincisi ise sokakları karıştırmak için mülteci düşmanlığını körükleyen Ümit Özdağ.

ÖZDAĞ-FETÖ İLİŞKİSİ ÇOK ESKİYE DAYANIYOR

FETÖ terör örgütü üyelerine ‘algı yönetimi ve manipülasyon’ eğitimlerini veren Ümit Özdağ, MHP ve İYİ Parti’yi ele geçirme operasyonları ters tepince çareyi Zafer Partisi’ni kurmakta bulmuştu.

Parti politikalarını tamamen savaştan kaçarak Türkiye’ye yerleşen sığınmacılara düşmanlık üzerine kuran Özdağ, sosyal medya hesabından her gün nefret kusan paylaşımlar yapıyor. FETÖ’cüler tarafından kendisine ulaştırılan çoğu kurgu ve eski tarihli olan videolarla yabancı düşmanlığını körüklen Özdağ’ın yalanları daha önce defalarca deşifre edilmişti.

FETÖCÜLERE VERDİĞİ AKIL: “YALANI ISRARLA PAYLAŞIN Kİ AMACINA ULAŞSIN”

Son zamanlarda sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlarda yalan olduğunu bildiği halde ısrarla bazı iddiaları tekrarlayan Özdağ’ın zamanında ders verdiği FETÖ’cü teröristlerden sosyal medyada aldığı destek dikkatlerden kaçmıyor.

FETÖ ile derin bağları bulunan Özdağ’ın çıkardığı derginin yazar kadrosunda firari Emre Uslu başta olmak üzere FETÖ’cü pek çok isim yer alıyor.

942122 508495265876711 1852975641 N

EMRE USLU’NUN HOCASI

Prof. Dr. Ümit Özdağ’ın ders verdiği düşünce kuruluşlarında pek çok FETÖ’cü isim gibi Emre Uslu da ders almış. Özellikle FETÖ’cülerin uzman olduğu ‘medyada algı yönetimi’ derslerinin Ümit Özdağ tarafından verildiği biliniyor.

Screenshot 2022 02 21T220400.440

Özdağ aynı zamanda FETÖ medyasının da önde gelen kalemlerinden ve yorumcularındandı…

ZAFER PARTİSİ’NE FETÖCÜLERDEN BÜYÜK DESTEK

Türk gençlerini Türkiye’deki yabancılara karşı kışkırtarak sokak olaylarının çıkmasını amaçlayan FETÖ’cülerin Zafer Partisi’ne sosyal medyada verdikleri destek dikkatlerden kaçmıyor.

Gün boyu Suriyeli ve Afgan mültecilerin sosyal medya hesaplarında arşiv taraması yapan FETÖ’cü sosyal medya uzmanları, Twitter’da açtıkları Sığınmacı Gündemi, Türk Başkan, Mülteci Haberleri gibi hesaplar vasıtasıyla buldukları ya da kurguladıkları videoları Ümit Özdağ ile aynı anda paylaşıyor.

Türkiye’yi İsveç sanan ve hiçbir adli olayın yaşanmadığı bir ülke gibi gösteren FETÖ’cü hesaplara göre Türkiye’de yaşanan tüm hırsızlık, gasp, cinayet ve tecavüz olaylarını sığınmacılar işliyor. Oysaki Türkiye’de sığınmacıların suça karışma oranları, Türk vatandaşlarının yanında hiç sayılabilecek kadar az…

ÜMİT ÖZDAĞ’IN HEDEFİ NE?

Kurduğu Zafer Partisi ile Batı’daki ırkçı partilerden daha da sert bir nefret politikası izleyen Ümit Özdağ’ın ekonomi, sağlık, eğitim gibi konulara hiç değinmeden sadece “Suriyelileri göndereceğiz” vaadiyle seçim kazanamayacağı aşikar.

Her gün ‘iktidar olacağız’ diyerek ve mültecilere karşı kışkırtıcılık yaparak taraftar toplayan Özdağ’ın tek hedefinin FETÖ’nün planları dahilinde Türkiye’de çıkması planlanan bir iç karışıklığa zemin hazırlamak olduğu siyasi gözlemciler tarafından dillendiriliyor.

“Karanlık odaların politika planlayıcısı” yine devrede! Ümit Özdağ, manipülasyona devam ediyor…

 

 

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir