FETÖ’cü mahkumlara müjde: Rütbeleri sökülen kripto Hanefi Avcı avukat oldu

Rütbesini, silah ruhsatı ve pasaportu ihanet ettiği devlet tarafından geri alınan FETÖ'cü eski emniyet müdürü Hanefi Avcı şansını şimdi de avukatlıkta deneyecek.

featured
service

37 kişinin hayatını kaybettiği “6-8 Ekim olayları”nın sorumlusu olduğu gerekçesi ile tutuklu yargılanan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a sahip çıkan Emekli Emniyet Müdürü Hanefi Avcı‘nın rütbesi, silah ruhsatı ve pasaportu geri alınmıştı.

“FETÖ’NÜN EVLERİNDE KALDIM”

Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, geçtiğimiz Mart ayında katıldığı bir canlı yayında FETÖ’nün ışık evlerinde kaldığını itiraf ederek “O zamanlar adı ışık evleri değildi. 8-9 aylık bir öğretim döneminde kaldım. O zamanlar FETÖ’nün adı yeni yeni duyuluyordu.” ifadelerini kullanmıştı.

‘APO’NUN HEYKELİNİ DİKECEĞİZ’ SÖZÜ İFADE ÖZGÜRLÜĞÜYMÜŞ

Hanefi Avcı, aynı programda, kamuoyunda “6-8 Ekim olayları” olarak bilinen ve 37 kişinin hayatını kaybettiği olaylarla ilgili olarak ‘Suç İşlemek Amacıyla Örgüt Kurmak, Terör Örgütü Üyesi Olmak, Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak, Örgüt Adına Suç İşlemek’ iddialarıyla tutuklanan Demirtaş’a destek vermiş ve Selahattin Demirtaş’ın “Fikir ve konuşma özgürlüğünün ihlal edildiğini” ileri sürmüştü.

Avcı, aynı programda, Demirtaş’ın ‘PKK elebaşının heykelini dikeceğiz’ şeklindeki ifadelerinin ise “Konuşma ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini” söyleyecek kadar ileri gitmişti.

HEM FETÖ DEDİ HEM DE ‘TERÖR ÖRGÜTÜ DEĞİL’

Yargıtay tarafından FETÖ terör örgütü olarak kabul edildikten yıllar sonra Hanefi Avcı’dan skandal bir açıklama geldi.

15 Temmuz darbesinin mimarı FETÖ için, bugüne kadar söylediklerinin tam tersini söyledi. Canlı yayında bir yandan Fethullahçı Terör Örgütü’nün kısaltması olan FETÖ’yü kullanan Hanefi Avcı, diğer yandan FETÖ’nün terör örgütü olmadığını idda ederek şaşkınlık yarattı.

“FETÖ’YÜ PKK İLE AYNI KEFEYE KOYAMAZSINIZ”

Halk TV’de ise Çağlar Cilara’nın programına katılan Hanefi Avcı, “Bu yapı suçlu ama terör örgütü diyemezsiniz., PKK ile aynı kefeye koyamazsınız” ifadelerini kullandı.

ŞİMDİ DE AVUKAT OLDU

Bu güne kadar CHP’ye yakın medya kanallarında sürdürdüğü FETÖ avukatlığını fiziki hale getirme kararı aldığı iddia edilen Hanifi Avcı, avukatlık yapacağını FETÖ iltisaklı gazeteci Barış Pehlivan aracılığıyla kamuoyuna duyurdu.

FETÖ’cü mahkumlara müjde: Rütbeleri sökülen kripto Hanefi Avcı avukat oldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir