Fatih Altaylı’yı yine kandırdılar! Resmî sitede FETÖ iddiası da yalan çıktı

İçişleri Bakanlığı'na bağlı Göç İdaresi Başkanlığı'ndan, Habertürk Yazarı Fatih Altaylı'nın "Resmi Sitede FETÖ Reklamı" iddialarına yalanlama geldi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Göç İdaresi Başkanlığı, gazeteci Fatih Altaylı’nın köşe yazısında dile getirdiği “Resmî Sitede FETÖ Reklamı” başlıklı yazısı için bir açıklama yayımladı.

Kurumun sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, “Sayın Fatih Altaylı’nın “Resmi Sitede FETÖ Reklamı” adlı köşe yazısında geçen ifadeler bühtan olup, Başkanlığımıza yönelik bu iftiranın acilen düzeltilmesini bekliyoruz.” ifadeleri yer aldı.

İşte o açıklama:

Habertürk Gazetesi Köşe Yazarı Sayın Fatih Altaylı’nın 29 Ocak 2022 tarihinde yayımlanan “Resmi Sitede FETÖ Reklamı” başlıklı yazısında; Göç İdaresi Başkanlığına ait Live in Türkiye sitesinde Türkiye’de konut bulmak için üç sitenin önerildiği ve bu siteler içerisinde FETÖ terör örgütüne aidiyeti nedeniyle kapatılan Zaman Gazetesinin isminin geçtiği iddiasında bulunmuştur. Haberde bahsedilen içerikler kesinlikle Göç İdaresi Başkanlığımıza ait  Live in Türkiye sitesinde yer almamakta olup, kurumumuza ait sitede FETÖ terör örgütünün reklamı yapıldığı iddiaları da gerçeği yansıtmamaktadır.
Live in Türkiye sitesi, Başkanlığımızca Türkiye’de yaşayan veya yaşamayı düşünen tüm yabancıları, Türkiye’de yaşama dair pek çok konuda bilgilendirmek üzere hazırlanmış bir sitedir. 21 Ocak 2022 tarihinde hizmete açılan siteye www.liveinturkiye.com adı ile erişim sağlanmaktadır. Dolayısıyla hâlihazırda erişime açık olan sitenin www.liveinturkey.gov.tr olduğu ve Sayın Fatih Altaylı’nın iddiaları üzerine sitenin kapatıldığı şeklindeki ifadeler tamamen gerçek dışıdır.
Sayın Fatih Altaylı’nın yazısında yer alan ifadelerin Google arama motoruna Live in Turkey yazıldığında listelenen sonuçlar arasında olduğu ve aşağıda görseli sunulan www.internations.org adlı sitenin Living in Turkey başlıklı bölümünde yer aldığı görülmektedir. Bahse konu site ve içerik ile kurumumuza ait olan Live in Türkiye’ nin hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır.
Fatih Altaylı’yı yine kandırdılar! Resmî sitede FETÖ iddiası da yalan çıktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.