Fatih Altaylı’dan Kılıçdaroğlu’na rest: “Açıklamayan şerefsizdir”

Gazeteci Fatih Altaylı, seçim hezimeti sonrası birçok kez Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı. Altaylı, genel seçim öncesinde, "bazı gazetecilerin beşli çeteden para aldığını ve bu nedenle kendisini eleştirdiğini" söyleyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na, "İsimlerini açıklamayan şerefsizdir" diye seslendi.

featured

Seçim hezimeti sonrası değişim seslerinin başladığı CHP’de sular durulmuyor. Kemal Kılıçdaroğlu değişim isteyen ve kendisini hedef alan gazetecilere sert  sözlerle yüklenmişti. Fatih Altaylı, Kılıçdaroğlu’na ithafen kaleme aldığı yazısında, “Sayın Kılıçdaroğlu, seçim öncesinde de, seçimden sonra size yönelik eleştiriler başladığında da, sürekli tekrarladığınız bir iddianız, bir ithamınız vardı” dedi.

ALTAYLI’DAN  KILIÇDAROĞLU’NA REST

Altaylı, şöyle devam etti:

“Bazı gazetecilerin Beşli Çete dediğiniz müteahhit grubundan para ve avanta aldığını, bu nedenle size karşı çıktığını, muhalif görünümlü kimi gazete ve gazetecilerin iktidarla işbirliği içinde olarak organize biçimde sizi eleştirdiğini’ iddia ettiniz. Parti koridorlarında, ‘Dekontlar havalarda uçuşuyor’ diyordunuz.

O günlerde bu dekontların havalarda uçuştuğu iddianıza inanıp, suçlamalar yapan bazı gazeteciler de daha sonra bu dekontlardan pay almakla suçlandı.
Sayın Kılıçdaroğlu, Kemal Bey… Sürekli tekrarladığınız bu iddianızın somut bilgilere dayandığını zannediyorum, en azından umuyorum. Bu isimleri toplumla paylaşmaya mecbursunuz. Böyle satılmış ve satılık gazeteciler var ise bunları bilmek toplumun hakkı. Bu isimleri açıklayın. Herkesi töhmet altında bırakma hakkınız yok. Açıklamayan şerefsizdir!” 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir