Esad askerlerinin sivilleri infaz videosu infial yarattı! 41 sivili öldürüp çukurda yaktılar

Beşar Esed güçlerinin Tadamon Katliamı'nın kan donduran görüntüleri ortaya çıktı. 16 Nisan 2013'te katil Esad'a bağlı askeri istihbaratın 227. birimi, başkent Şam yakınlarındaki Tadamon'da en 41 sivili infaz etti.

featured

The Guardian’ın haberine göre 16 Nisan 2013’te Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad‘a bağlı askeri istihbaratın 227. Birimi, başkent Şam yakınlarındaki Tadamon’da en 41 sivili infaz etti.

Paylaşılan görüntülerde sivillerin toplandığı; elleri ve bazılarının da gözlerinin bağlı bir biçimde askerler tarafından bir ‘infaz çukuruna’ götürüldükleri görülüyor. Askerler, elleri bağlı sivilleri infaz ettikten sonra cesetleri çukura atıyorlar.

İNSANLARI YAKIP, ETRAFINDA GÜLÜŞTÜLER

Video daha sonra cesetlerin üzerine benzin döküldüğü ve yakıldığını gösteriyor. The Guardian’a göre çukurda en az 41 ceset vardı. Kayıtlarda Suriyeli askerlin savaş suçu kapsamına giren eylemleri yaparken gülüştüğü duyulabiliyor.

SAVAŞIN EN ÇOK SUÇ TEŞKİL EDEN GÖRÜNTÜLERİNDEN

Haberde imzası olan The Guardian’ın Orta Doğu muhabiri Martin Chulov, “Bunlar, tüm savaşın en çok suç teşkil eden görüntülerinden” dedi ve “Görüntüler, bize 10 yıllık savaşın daha önce görülmemiş bir tarafını anlatıyor” ifadelerini kullandı.

VİDEOYU ESED GÜÇLERİNE YENİ KATILDIĞINDA ÇEKTİ

The Guardian’ın yayınladığı görüntüleri 2013 yılında Esad yanlısı milislere yeni katılmış bir kişinin çektiği; bu görüntüleri önce Fransız bir aktivistle; ardından da araştırmacılar Annsar Shahhoud ve Prof. Uğur Ümit Üngor paylaştığı bildirildi. Kaydı çeken ve sızdıran kaynağı, Suriye’nin dışında ve güvende olduğu ifade edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir