Ersan Şen: “Kemal Kılıçdaroğlu an itibarıyla siyasi mevtadır”

Seçim hezimeti sonrası koltuğunu bırakmayan Kemal Kılıçdaroğlu'na tepkiler sürerken Ersan Şen canlı yayında adeta ateş püskürdü. Şen, Kılıçdaroğlu için, "Siyasi mevtadır an itibarıyla, hiçbir karşılığı yok. CHP’de değişen bir şey yok, bu ülkede 2 haftada 3 seçim kaybettin. Yapma ya acı bu millete ya" dedi.

featured

Türkiye tarihi seçimleri geride bırakırken Recep Tayyip Erdoğan bir kez daha Cumhurbaşkanı seçildi. Büyük bir seçim hezimeti yaşan CHP’de ise iç hesaplaşma giderek derinleşiyor.

12. seçimini de kaybeden Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik parti tabanından istifa çağrıları sürüyor.

KILIÇDAROĞLU KOLTUKTAN KALKMIYOR

Ancak Kılıçdaroğlu, bu çağrıları dikkate almayarak her fırsatta ‘devam’ mesajı veriyor. Kılıçdaroğlu’nun değişim çağrılarını dikkate almayıp kendi bildiğini yapmaya devam etmesi ise CHP’de işleri daha da karıştırıyor.

CHP’de hal böyleyken hukukçu Ersan Şen‘den, Kılıçdaroğlu’yla ilgili dikkat çeken bir açıklama geldi.

“KILIÇDAROĞLU AN İTİBARIYLA SİYASİ MEVTADIR”

Sözcü TV ekranına konuk olan Şen, Kılıçdaroğlu’nun siyasi mevtaolduğunu söyledi. Kılıçdaroğlu’nun işinin bittiğini de belirten Şen, CHP’ye gönül verenlerin gerekirse yeni bir parti kurma çalışmalarına başlaması gerektiğini ifade etti.

“CHP’DE DEĞİŞEN BİR ŞEY YOK”

CHP’nin yeni MYK listesini de yorumlayan Şen, “MYK’yı değiştirsen ne olur. Altılı masayı sen kurdun, adayı sen belirledin. MYK’yı istediğin zaman değiştiriyorsun. Buradan bir demokrasi bekleyemezsin, çıkmaz. Türkiye’nin en önemli sorunu; gelen gitmiyor. CHP’de değişen bir şey yok, bu ülkede 2 haftada 3 seçim kaybettin.” dedi.

“NİYE İNATLAŞIYORSUN YANİ”

Ersan Şen’in konuyla ilgili ifadeleri şu şekilde:

“Sayın Kılıçdaroğlu ölü alandan canlı sonuç almaya çalışıyor. Sayın Kılıçdaroğlu’nun işi bitmiştir. Siyasi mevtadır an itibarıyla, hiçbir karşılığı yok. Eğer kaybetmek istiyorlarsa bundan sonra da bu CHP kötü olduğu için değil, CHP’ye gönül verenler kötü olduğu için değil. Sayın Kılıçdaroğlu orada kaldıkça muhalefet adayına oy atacak seçmeni bulamazsın. Bu ısrar devam ederse CHP’ye gönül verenlere partiyi ele geçirip zihniyet değişimine gidemiyorlarsa yapmaları gereken en önemli önerim başka bir parti kurmaları. Belki bu çok sancılı olacak ama MYK değişimine bakıyorsunuz asla bir değişim yok. MYK’yı değiştirsen ne olur. Altılı masayı sen kurdun, adayı sen belirledin. MYK’yı istediğin zaman değiştiriyorsun. Buradan bir demokrasi bekleyemezsin, çıkmaz. Türkiye’nin en önemli sorunu gelen gitmiyor. CHP’de değişen bir şey yok, bu ülkede 2 haftada 3 seçim kaybettin. Yapma ya acı bu millete ya. Böyle bir şeyin karşılığı yok ya. Niye inatlaşıyorsun yani?”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir