Fenomen Erkan Porçay hakkında verilen hapis cezasının onandığını açıkladı: ‘Gidip teslim olacağım’

YouTube'da yayınladığı bir videoda uyuşturucu özendirmek suçlamasıyla 4 yıl hapis 2 ay hapis cezası verilen ünlü fenomen Erkan Porçay'ın cezası onandı. İstinaftan cevap geldiğini açıklayan Porçay, "Maalesef cezayı onamışlar. Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi'ne gidip teslim olacağım." dedi.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

YouTube’da yayınlamış olduğu parodi videosuyla gündeme gelen YouTuber Erkan Porçay, mahkemenin hakkındaki kararı onadığını ve teslim olacağını duyurdu.

“MAALESEF CEZAYI ONAMIŞLAR”

Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Porçay, şu ifadeleri kullandı: “İstinaf mahkemesinden cevap geldi. Maalesef cezayı onamışlar. Keşke öncesinde en azından kendimi ifade etmem için duruşma açsalardı. Ama maalesef durum bu. Yarın erkenden Çağlayan Adliyesi’ne gidip teslim olacağım. Süreçteki tüm destekleriniz için hepinize çok teşekkür ederim.”

Youtube Fenomeni Porcay Hakkinda Verilen 4 Yil 15028539 4553 M

PORÇAY NEDEN CEZA ALDI?

Porçay, 18 Şubat 2021’de Rapçi Ezhel’in bir şarkısına çektiği parodi klibinde insanları uyuşturucu kullanımına özendirmek gerekçesiyle mahkemeye sevk edildi. Davası, İstanbul 18. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Davada Porçay’ın YouTube için çektiği ‘Ot İçiyorum’ başlıklı parodi videosu sebebiyle, 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. Mahkeme, Porçay kullanıcı adıyla paylaşım yapan”Uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanımını özendirmek” gerekçesiyle 4 yıl 2 ay hapsine hükmetti. İstifa mahkemesi ise verilen cezayı onadı.

 

Fenomen Erkan Porçay hakkında verilen hapis cezasının onandığını açıkladı: ‘Gidip teslim olacağım’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.