Erdoğan, Tohma Köprüsü açılışında herkese tek tek ‘Rabia’ yaptırdı, yapmayı unutan vekili böyle uyardı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’daki Tohma Köprüsü’nün açılış törenine canlı bağlantıyla katıldı. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı, devamında tören alanında bulunan yetkilileri her etkinlikte, törende olduğu gibi tek tek ‘Rabia’ işareti yaparak selamladı.

“RABİAMIZI UNUTMA”

Sıra AK Parti Milletvekili Ahmet Çakır’a geldiğinde ise Cumhurbaşkanı’ndan bir uyarı geldi. Erdoğan, kendisini el sallayarak selamlayan Çakır’a “Rabiamızı unutma Ahmet” diyerek seslendi. Bu uyarıdan sonra milletvekilinin ‘Rabia’ işareti yaptığı görüldü.

HER KONUŞMASINDA MUTLAKA KULLANIYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konudaki hassasiyeti herkes tarafından biliniyor. Her seferinde ‘Rabia’nın “Tek Millet, Tek Devlet, Tek Vatan ve Tek Bayrak” anlamına geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm konuşmalarında bu işaret ve sloganı mutlaka kullanıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

“Eski haliyle ihtiyaca cevap veremeyen köprü nedeniyle 517 metrelik köprüyü şehrimize kazandırdık. Bölgede ticaretin ve turizm gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Bu eserde emeği geçenleri tebrik ediyorum.

“18 YILDA TÜRKİYE’NİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Türkiye kalkınma mücadelesindeki gecikmişliğin bedelini geri kalmışlık, fakirlik olarak ödemiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarındaki kalkınma daha sonra akamete uğramıştır. Sanayi hamleleri birer birer kesilmiştir. Menderes’in başlattığı kalkınma harekatı darbe ile kesilmiştir. Özal yeni bir kalkınma başlatmıştır. Bu kalkınma ile ülkemiz siyasi kaosa sokularak yarım bırakılmıştır. Şehirlerimizin tamamını kısa sürede adeta şantiyeye çevirdik. 18 yılda Türkiye’nin çehresini değiştirdik. Hedeflerimizi sürekli büyüttük. Ülkemizi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmek için daha büyük projeler yöneldik.

Erdoğan, Tohma Köprüsü açılışında herkese tek tek ‘Rabia’ yaptırdı, yapmayı unutan vekili böyle uyardı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.