Ercüment Ovalı’nın Korona aşısı çalışmalarından vazgeçtiği öğrenildi

Korona salgınının başladığı ilk günlerde Kovid-19 aşısını bulduklarını ve 23 Nisan'da tüm dünyaya göstereceklerini ifade eden Prof. Dr. Ercüment Ovalı hakkında yeni bir iddia gündeme geldi.

featured

Salgının başlangıcında ilk etapta koronavirüs aşısını bulduklarını söyleyen ve 23 Nisan’da göstereceklerini söyleyen Ercüment Ovalı, herhangi bir şey açıklayamadığı gibi “Korona ilacını bulduk” dedi. Ancak o ilaç da korona tedavisinde kullanılan ilacın kopyası çıkmıştı. O günden sonra ortalıklarda gözükmeyen Ovalı’nın aşıyı bulamadığı ve vazgeçtiği iddia edildi.

“TÜM DÜNYA GÖRECEK” DEMİŞTİ

Koronavirüs salgınının Türkiye’yi tehdit etmeye başlamasının ardından virüsü durdurmak için aşı üretmeyi başardıklarını duyuran Ercüment Ovalı, 2020 yılının Nisan ayında aşıyı 23 Nisan’da açıklayacaklarını belirterek “Dünya nereye vardığımızı 23 Nisan’da görecek.” demişti.

HASTANELERDE KULLANILAN İLACIN KOPYASI ÇIKTI

Prof. Dr. Ercüment Ovalı o günlerde sosyal medyadan peş peşe paylaşımlarla uzun süre gündemin ilk sırasında kalmış, ancak o 23 Nisan’da da ondan sonra geçen iki 23 Nisan’da da herhangi bir açıklama yapmamıştı. Sosyal medyadan gelen eleştiriler üzerine Ovalı, korona aşısı dğil ama korona ilacı bulduklarını açıklamış ancak o ilacın da o günlerde koronavirüs tedavisinde tüm hastanelerde kullanılan ilacın kopyası olduğu ortaya çıkmıştı.

2 BUÇUK YILDIR YENİ AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Prof. Dr. Ercüment Ovalı ‘buldum’ dediği ilacın kopya ilaç olduğunun ortaya çıkması üzerine sosyal medyadan kendisine yönelen tepkiler ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın tepkisi üzerine 15 Haziran 2020 günü “Sevgili dostlar. Sosyal medyayı sadece sizleri bilgilendirmek için kullanıyorum. Bir sonraki gelişmeye kadar tweet’imi bu gece tekrar kapatacağım. Görüşmek üzere. Saygılarımla” paylaşımı yapmıştı. Aradan geçen 2.5 yılda Prof. Dr. Ovalı’dan herhangi bir açıklama gelmedi.

ERCÜMENT OVALI BULAMADI VE VAZGEÇTİ

Ercüment Ovalı’yla ilgili son haber ise ondan hala koronavirüs aşısı bulmasını bekleyenleri hayal kırıklığına uğratacak cinsten. Ercüment Ovalı’nın Covid;19 aşısını bulamadığı ve ekibini dağıtarak çalışmalarına son verdiği iddia edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir