Elon Musk’a doğum günü sürprizi! Uzaya Dogecoin gönderildi

featured

YouTuber Reid Williamson, Elon Musk’ın 50’inci doğum günü şerefine replika madeni parayı uzaya fırlatmak için bir hava balonu kullandı.

YouTuber, kripto parayı ‘uzaya’ götürmek için tasarlanmış gösterisinde bir Dogecoin’i Dünya’nın stratosferine doğru gönderdi.

Hava balonuyla gönderildi

Independent Türkçe’nin aktardığına göre, hava balonunun ulaştığı irtifa tam olarak bilinmiyor fakat taşıt patlamadan önce genellikle yaklaşık 40 km yüksekliğe çıkabiliyor. Dış uzaysa Dünya yüzeyinden yaklaşık 100 km irtifada başlıyor.

Williamson olayı belgeleyen videoda, “Bütün bunları başarmak için birkaç malzeme toplamamız ve biraz araştırma yapmamız gerekti. eBay’den ikinci el bir GPS takip cihazı, iki hava balonu, bir paraşüt ve tabii ki Amazon’dan fiziksel bir Dogecoin replikası sipariş ettim” ifadelerini kullandı.

Dogecoin, Teksas eyaletindeki Austin’in dışında kalan bölgedeki bir tarladan fırlatıldı ve yaklaşık 50 kilometre uzağa düştü. Video 28 Haziran Pazartesi günü Musk’ın doğum gününe denk gelecek şekilde paylaşıldı.

“Umarım bu video en uslu çocuğu 1 dolara çıkarmaya yarar”

Williamson “Umarım bu video en uslu çocuğu 1 dolara (yaklaşık 9 TL) çıkarmaya yarar” diye yazdı ve ekledi:

“Elon, Doge’u Ay’a götürmek için fırlatma konusunda herhangi bir ipucuna ihtiyacın olursa mesaj kutum her zaman açık.”

Elon Musk’tan Dogecoin paylaşımı

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, Dogecoin tweet’lerini sürdürüyor. Göreli olarak uzun bir aranın ardından milyarder, bugün yeni bir tweet attı. Musk bir meme paylaşarak “Doge’u serbest bırakın!” dedi.

Tweet’in ardından Dogecoin bir sıçrama kaydetti. 0.23 dolar seviyesinden işlem gören DOGE, 0.26 dolar seviyesine kadar yükseldi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir