Elif Çakal’ın şüpheli ölümüyle ilgili yeni gelişme! WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı

featured

İstanbul’un Sultangazi ilçesindeki Cebeci Mahallesi Taş Ocaklar Mevkii’nde 4 arkadaşıyla birlikte piknik yapmaya giden Elif Çakal’ın uçurumdan düşerek hayatını kaybettiği söylenmişti.

Elif Çakal’ın düştüğünü gören 2 erkek arkadaşı olay yerinden kaçarken 2 kız arkadaşı ise olay yerinde saatlerce ağlamıştı.

Sultangazi’de uçurumdan düşen 15 yaşındaki Elif Çakal öldürüldü mü? Sevgilisi bir gün önce kapıya gelip tehdit etmiş

Soruşturma sürerken Çakal’ın ölümünden kısa süre önce yanındaki arkadaşlarından biri tarafından çekilen görüntüler ortaya çıktı.

Görüntülerde Çakal’ın yanındaki iki kız arkadaşı tarafından düştüğü uçurum kenarında dövüldüğü görülüyor.

Esenyurt’ta Elif Çakal’ın uçurumdan atladığı söylenmişti! Cinayet şüphesi artıyor, şok görüntüler…

Elif Çakal’ın ölümüyle ilgili soruşturma kapsamında yanında bulunan 2’si kız arkadaşı gözaltına alışmış ifadelerinin ardından serbest bırakılmıştı.

Olayla ilgili ortaya çıkan yeni görüntülerde Çakal’ın ölümünden birkaç saat önce yanındaki 2 kız arkadaşı tarafından dövüldüğü görülüyordu. Soruşturmada savcılık, Çakal’ın 4 arkadaşı hakkında yakalama kararı çıkardı.

WhatsApp yazışmaları ortaya çıktı

CNN TÜRK İstihbarat Şefi Nihat Uludağ yeni gelişmeleri canlı yayında açıkladı. İşte Uludağ’ın açıklamaları:

Annenin de bir takım iddiaları vardı. Elif Çakal’ın annesi “İntihar edecek bir kız değil benim kızım. Kızım öldürülmüş olabilir” diyordu. Savcılık soruşturmayı bir adım daha öteye götürdü. Ve telefon kayıtlarına ulaştılar.

Orada diyor ki arkadaşlarından bir tanesi… “Ne yaptın, dövdün mü?” diyor. Demek ki planlı gitmiş. O yanıt vermiyor. Abla olarak hitap ettiği kişiye diğer kız zanlı yazmış. “Gidiyoruz” diyor. O da diyor ki “Kızım gitme. Başına bela alacaksın. Gitmeyin yapmayın.”

Bunlar olay öncesi yazılar WhatsApp mesajları. Ve diyor ki… “Birazdan onu döveceğim ve kameraya çekeceğiz.” Hepsinin ortak ifadesinde şu cümle geçiyor.

“Abi yetişin kız kendini attı”

Olaydan önce pikniğe gidiyoruz diye Elif Çakal’ı oraya götürmüşler. Hep birlikte alkol almışlar. Alkol aldıktan sonra da “Yan köy de arkadaşımız var. Onun yanına gideceğiz. Orada da kola-cips gibi bir şeyler alacağız. Pikniğimize devam edeceğiz” deyip o olay olduğu yere gidiyorlar.

Orada araçtan itibaren Elif Çakal’a darp başlıyor. Darp öncesi yazışmalar var ve darp edeceklerini söylüyorlar. Anlık gelişmiş bir kavga olayı gibi de gözükmüyor aslında.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir