Ekrem İmamoğlu, Türkiye’yi Yunanistan’a şikayet etti

Hakkında verilen kararı değerlendiren İmamoğlu, "Siyaset, yargıyı rehin aldı" iddiasında bulundu. İmamoğlu, Yunanistan'dan destek mesajları aldığını da söyledi.

featured

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyelerine hakaret ettiği gerekçesiyle açılan davada karar açıklandı.

Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmadan, ‌2 yıl 7 ay 15 gün hapis kararı çıktı.

TÜRKİYE’Yİ YUNAN BASININA ŞİKAYET ETTİ

Karar sonrası Saraçhane’deki belediye binası önünde altılı masanın unsurlarının katılımıyla miting düzenlenirken, İmamoğlu yaşadığı süreç hakkında Yunanistan basınından Kathimerini gazetesine değerlendirmelerde bulundu.

ekrem imamoğlu yunan medyası

Söz konusu mahkeme kararını bekleyip beklemediği sorulan İmamoğlu, verdiği yanıtta, Türkiye’de “siyasetin yargıyı esir aldığı” yönündeki şikayetini dile getirdi.

‘SİYASET YARGIYI REHİN ALDI’

İmamoğlu, “Beraatimi bekliyordum. Çünkü Türkiye’de herkes biliyor ki bana ‘ahmak’ diyen İçişleri Bakanı’na aynı cevabı verdim. Konunun Yüksek Seçim Kurulu ile ilgisi yok. 4 Kasım 2019’da bu açıklamayı yaptım ama 20 ay sonra, 27 Mayıs 2021’de dava açıldı. Maalesef siyaset yargıyı rehin almıştır. “dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’I DA ŞİKAYET ETTİ

Türkiye’nin yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı da şikayet eden İBB Başkanı, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Buradaki asıl mesele, Erdoğan’ın hepimize geçmişte başına gelenlerden çok daha fazlasını yapmaktan zevk alıyor gibi görünmesi. Muhaliflerine son derece haksızlık ederken hukukun ve demokrasinin sadece kendisine işlemesini istiyor.

Çağrımızda altı liderin desteği ve İstanbul halkının büyük desteği çok önemliydi. Seçimleri kazanıp Türkiye’yi rayına oturttuğumuz zaman dönüşümü gerçekleştirmiş olacağız.”

Benzer Haberler
meral-aksener-ekrem-imamoglu-sevgisi
Meral Akşener’in Ekrem İmamoğlu sevgisinin nedeni belli oldu! İBB’den Fatih Akşener’in şirketine kıyak mı yapıldı?
canan-ekrem-son-dakika
Canan Kaftancıoğlu’ndan Ekrem İmamoğlu’na afişli ayar!
E81C556C-FC3A-4204-8C1D-102C23A58E99
Ekrem İmamoğlu PR’ına para dayanmıyor! İSPARK ücretlerine yüzde 60 zam yapıldı

‘YUNANİSTAN’DAN DESTEK MESAJLARI ALDIM’

“Size Yunanistan’dan destek mesajları gönderdiler mi?” sorusuna İmamoğlu, “Yunanistan dahil dünyanın birçok yerinden destek mesajları geldi.” yanıtını verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir