Ebrar Sitesi müteahhitlerinden Mustafa Timurbanga firari FETÖ üyesi çıktı

Kahramanmaraş'ta depremde yıkılan ve 250 kişinin hayatını kaybettiği Ebrar Sitesi'nin müteahhitlerinden Mustafa Timurbanga'nın, Fetullahçı Terör Örgütü üyesi olduğu ve 2016'da yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı.

featured

6 Şubat’taki depremlerde yıkılan ve Kahramanmaraş‘ta en çok can kaybının yaşandığı yerlerden Ebrar Sitesi‘nin müteahhitlerinden A.D. geçtiğimiz hafta tutuklanmıştı.

Diğer müteahhitlerden Mustafa Timurbanga’nın ise FETÖ bağlantısı saptandı.

FETÖ ÜYESİ OLDUĞU TESPİT EDİLDİ

Depremlerin ardından hakkında “taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma” suçundan soruşturma başlatılan müteahhitlerden Mustafa Timurbanga’nın firari FETÖ üyesi olduğu belirlendi.

2016’DA YURT DIŞINA KAÇMIŞ

FETÖ’nün Kahramanmaraş’taki sözde yöneticileri arasında yer alan ve “silahlı terör örgütüne üye olma” suçundan hakkında dava bulunan Timurbanga’nın, 2016’da yurt dışına kaçtığı ve halen firari olduğu tespit edildi.

Kahramanmaraş’ta FETÖ’ye yönelik açılan bir davada etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen sanıklardan Ö.Y, 8 Kasım 2017’deki duruşmada, firari Mustafa Timurbanga’nın kendisine 2015’teki bir görüşmede haklarında dava açılabileceğini ve bu nedenle yurt dışına kaçacağını söylediğini, kendisinin de beraberinde gelmesini istediğini aktarmıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir