Dursun Özbek’ten TFF’ye “komisyon” tepkisi: “İflas eden tüccarlar eski defterleri karıştırırmış”

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu'nun 1959 öncesinde düzenlenen turnuvalardaki birincilik ve şampiyonlukları incelemek için komisyon kuracak olmasını yanlış ve hatalı bir karar olarak yorumladı. Özbek konuya ilişkin yaptığı açıklamada TFF'yi zehir zemberek sözlerle eleştirdi.

featured

Avusturya kampında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu’nun 1959 öncesinde düzenlenen turnuvalardaki birincilik ve şampiyonlukları incelemek için komisyon kuracak olmasının yanlış olduğunu dile getirdi.

“50 SENE SONRA ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRMAYA BAŞLADILAR”

Özbek konuşmasında şunları aktardı:

“Milli lig kurulduktan sonra alınan bu karara karşı bir komisyon kurmak hiçbir federasyonun aklına gelmemiş. Bu olayı inceleyenler, şampiyonlukları inceleyenler hiç bilgi sahibi değil miydi? Onların görüşlerinin hiç önemi yok mu? 50 sene sonra eski defterleri karıştırmaya başladılar. Bu kararı verenler, geçmişte bu şampiyonlukların nasıl hesaplanacağını söyleyenler yine federasyon yetkilileriydi. O kişilere ve bilgilerine hiç mi saygı yok? Bugün tekrardan komisyon kuralım, inceleyelim diyorlar. Neyi inceleyeceksin?” 

“İFLAS EDEN TÜCCARLAR ESKİ DEFTERLERİ KARIŞTIRIR”

Geçmişte Tahkim Kurulu’nun konuyu incelediğinin altını çizen Dursun Özbek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu kararın yanlış olduğunu düşünüyorum. Bir deyim vardır. İflas eden tüccarlar eski defterleri karıştırır derler. Onun gibi bir şeye benziyor. Tahkim Kurulu inceleyerek bir karara varmış. Tahkim kararları geri dönülmez kararlardır. Ona da saygı duymuyorlar. Aklına gelen herkes TFF’ye giderek komisyon kurulmasını isteyecek. Herkesin bu konuda hazırlığı var. O zaman TFF ne işe yarıyor? Bu kararı geçmişte alanlar TFF yetkilileri değil miydi? Onlar konuyu incelemeden mi karar aldılar ki bugün tekrar incelemeye gerek duyuluyor? Bu kararın yanlış ve hatalı olduğu tartışmasız. Çok yanlış bir karar. Bazı şeylerin önünü açacak. Yarın aklına konu gelen komisyon kuralım, inceleyelim diyecek. Sen TFF’sin. Tahkime gitmiş, karara bağlanmış bir konuyu nasıl hiçe sayıyorsun? Söylenecek çok şey var. Yeni bir sezona başlıyoruz. Biz kulüp olarak söyleyeceğimizi söyledik. Bir deklarasyon yayınladık. Bundan sonra TFF, kendi şapkasını önüne koyarak düşünsün. Geçmişte yapılan çalışmalara nasıl ihanet içindeler, onları kendileri görsün.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir