Dışişleri Bakanı olan Hakan Fidan’a yurt dışından tebrik yağmuru

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün saat 22.00'de yeni kabineyi açıkladı. Buna göre Dışişleri Bakanlığı'na Mevlüt Çavuşoğlu yerine Hakan Fidan getirildi. Fidan'a yurt dışından bir çok tebrik mesajı geldi.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz akşam Çankaya Köşkü’nde düzenlediği basın toplantısında yeni kabine üyelerini açıkladı. Hakan Fidan, Dışişleri Bakanı olarak kabinede yerini aldı.

YURT DIŞINDAN TEBRİK MESAJLARI YAĞDI

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov, Dışişleri Bakanlığı’na atan Hakan Fidan’ı tebrik etti.

“Kardeş Türkiye’nin yeni Dışişleri Bakanı olarak atanan Sayın Hakan Fidan’ı canı gönülden kutluyor, kendisine bu onurlu görevde başarılar diliyorum!” diyen, Bayramov, kardeşlik ve ittifak ilişkilerinin daha da güçleneceğinin altını çizdi.

FRANSA’DAN TÜRKÇE PAYLAŞIM

Fransa Dışişleri Bakanı Catherine Colonna, Türkiye Yüzyılı’nın ilk Dışişleri Bakanı olan Hakan Fidan’ı sosyal medya hesabından yaptığı Türkçe paylaşım ile kutladı.

KKTC: TÜRKİYE YÜZYILI HAYIRLI OLSUN

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu Hakan Fidan’ı tebrik ettiği paylaşımında, “Anavatan Türkiye Dışişleri Bakanı Sn. Hakan Fidan’a görevinde başarılar diliyorum.  Ulusal davamızın ileriye götürülmesinde kararlılıkla yola devam edileceği yönündeki inancım tamdır. “Türkiye Yüzyılı” hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

İsveç Dışişleri Bakanı Töbias Billström, Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan’ı tebrik edenler arasında yer aldı.

Billström, “Yeni Dışişleri Bakanı olarak atanan Hakan Fidan’a çok tebrikler İsveç ve Türkiye arasında iyi bir iş birliğini dört gözle bekliyorum” dedi.

UKRAYNA’DAN DA TÜRKÇE TEBRİK

Ukrayna Devlet Başkanlık Ofisi Başkanı Andriy Yermak, Telegram hesabından Türkçe paylaştığı mesajında şunları kaydetti:

“Değerli dostum ve Ukrayna’nın büyük müttefiki sayın Hakan Fidan’ı, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı olarak atanması vesilesiyle tebrik ediyorum. Bölgemize adil ve kalıcı barış getirme taahhüdünüz için minnettarım. Ülkenizin gelişimi için yapacağınız çalışmalarda size güç ve başarılar diliyorum. Bu olağanüstü görevde size bol şans dilerim.”

ESTONYA DIŞİŞLERİ BAKANI: SİZİNLE ÇALIŞMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ

Estonya Dışişleri Bakanı Margus Tsahkna ise Twitter’dan Fidan’ı tebrik ederek “Türkiye, müttefikimiz ve sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.” mesajını paylaştı.

YUNANİSTAN’DA TEBRİK MESAJI YAYIMLADI

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı da Hakan Fidan’ı tebrik eden bir mesaj yayımladı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir