Bakan Mustafa Varank: ‘Devletin fabrika kurduğu zamanlar geride kaldı’

Muhalefetin, AK Parti döneminde fabrika kurulmadığı ve sanayinin bittiği şeklindeki eleştirilerine cevap veren Bakan Varank, "O devletin fabrika kurduğu zamanlar geride kaldı. Özel sektör bu işleri yapacak" ifadelerini kullandı.

featured

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, muhalefetin “AK Parti 20 yılda bir tane bile fabrika açmadı, AK Parti zamanında sanayi tamamen bitti” eleştirilerine, ” O devletin fabrika kurduğu zamanlar geride kaldı. Devletin fabrika kurup bir kişinin çalıştığı yerde 3 kişi istihdam edip fabrikaları arpalıklara çevirdiği zamanlar geride kaldı. Özel sektör bu işleri yapacak” ifadeleriyle cevap verdi.

Varank, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adıyaman Şubesi’nin açılış töreninde konuştu.

Bakan Mustafa Varank attığı tweet ile akaryakıt satış rakamlarını paylaştı

‘BU İŞLERİ ÖZEL SEKTÖR YAPACAK’

“Bu işleri özel sektör yapacak” ifadelerini kullanan Varank, şunları söyledi:

“Ama onlar bunu söylerken neyi düşünerek söylüyorlar biliyor musunuz? Bunlar zannediyor ki hala dünyada fabrikaları devletler, hükümetler kuruyor. Zannediyorlar ki Sümerbank’ta basma fabrikaları çalışsa Türkiye bir yere gelebilir.

Şu an da o Sümerbank’ın basma fabrikalarından 500 tanesi Türkiye’de faaliyette. Özel sektörümüz bunları dünyaya ihracat yapıyor. Biz özel sektörün önünü açarak onlara gerekli altyapıları, teşvikleri veriyoruz.

Türkiye’yi en güzel şekilde kalkındıracağız. O devletin fabrika kurduğu zamanlar geride kaldı. Devletin fabrika kurup bir kişinin çalıştığı yerde 3 kişi istihdam edip fabrikaları arpalıklara çevirdiği zamanlar geride kaldı. Özel sektör bu işleri yapacak.”

 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir