Deniz Çakır, başörtülü kadınlara hakaret davasında beraat etti!

featured

Başörtülü kadınlara 2018 yılında bir kafede hakaret ettiği iddia edilen oyuncu Deniz Çakır’ın “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve aşağılama” suçundan yargılandığı davada karar verildi.

İstanbul 58. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada taraf avukatları hazır bulundu.

Müşteki avukatları suçun unsurların oluştuğunu belirterek müvekkillerinin giyim, kuşamı nedeniyle davaya konu olan sözlere maruz kaldıklarını iddia ettiler.

Cezalandırılması talebinde bulunuldu

Müşteki avukatları mahkemeden Deniz Çakır’ın cezalandırılması talebinde bulundu.

“Siyasi bir suçlamadır”

Deniz Çakır’ın avukatı ise mahkemedeki savunmasında, “Şikayetçiler, beyanlarında aslında olayın bir fotoğraf çekme meselesinden başladığını ifade etmektedir. Bu konuda özel hayatın gizliliğini ihlalden soruşturma başlatılmıştır. Hem çekildiği iddia edilen makina hem müvekkilin telefonu incelenmiştir. Müştekilere ait fotoğrafların bulunmadığı bilirkişi raporuyla sabittir. Bu suçlama, müvekkilimin kişiliği nedeniyle olmuştur. Siyasi bir suçlamadır. Kastidir” ifadelerini kullandı.

Beraat kararı verildi

Müvekkilinin beraatini talep eden sanık avukatı, “Olayın ardından 5 gün geçtikten sonra  aynı sözlere maruz kaldığı iddia edilen Merve ve Sümeyye isimli tanıklar şikayetçi olmamışlardır, demek ki bu sözlerden rahatsız olmamışlardır. Şikayetçi olanların da şikayeti siyasi amaçlıdır” savunmasını yaptı.

Mahkeme suçun yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle Deniz Çakır’ın beraatine karar verdi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir