Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi, FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır'ın hakemliği bırakacağını ve jübile yapacağını açıkladı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’yi özellikle yurt dışında başarıyla temsil eden FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır, hakemliği bıraktı.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı (TFF) Mehmet Büyükekşi, beIN Sports canlı yayınına katıldı.

Büyükekşi yaptığı açıklamada FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır’ın yurt dışından birçok teklif aldığını ancak hakemlik kariyerini Türkiye’de sonlandırmak istediğini söyledi.

“KARİYERİNİ TÜRKİYE’DE SONLANDIRMAK İSTİYOR”

Büyükekşi, “Geçen hafta Bolu’da bir kamp, seminer gerçekleştirdik. Seminerde MHK’ya Cüneyt Çakır hocamız başvurmuş, yurt dışından birçok teklif aldığını söyledi. Birçok teklif aldığını ancak hakemlik kariyerini Türkiye’de sonlandırmak istediğini söyledi.” ifadelerini kullandı.

Cuneyt Cakir

“YENİ CÜNEYT ÇAKIRLAR YETİŞTİRMEK İSTİYOR”

Çakırın camiaya katkı sağlamak istedğini belirten Büyükekşi, “Sonraki dönemde de alt kademedeki hakemlere eğitip vermek, yeni Cüneyt Çakırlar yetiştirmek istiyorum dedi. Bu camiaya katkı sağlayacağım dedi. Türk futbol ailesine borcunu böyle ödemek istediğini söyledi. Bu isteğini hem MHK, hem de TFF Yönetim Kurulu ve ben son derece uygun gördük. Bu motivasyon, bizim için son derece önemli. Cüneyt Hocanın, hakem yetiştirme isteği son derece önemli. “dedi.

“JÜBİLE MAÇI DÜZENLEMEK İSTİYORUZ”

Çakır’ın önemli bir değer olduğunu vurgulayan Büyükekşi, “Bu zamana kadar hakem eğitmeni olarak hocalar getirdik yurt dışından. Biz kendi değerimizi ve en başarılı hakemlerimizden bir tanesini, hakem eğitmeni olarak atadık. Kendisi inşallah ileride biz nasıl yurt dışından hakem getiriyorsak, o da yurt dışına eğitmen hakem olarak gider. Cüneyt Çakır, bizim için önemli bir değer. Türkiye’yi 2 Dünya Kupası ve 3 Avrupa Şampiyonası’nda temsil etti. 2015 yılında da Şampiyonlar Ligi finalinde görev aldı. Hocamıza bir jübile maçı düzenlemek istiyoruz. Türk hakemliğine yakışır bir şekilde onu uğurlamak istiyoruz. Bu zamana kadarki çalışmaları için teşekkür ediyorum. Bundan sonraki çalışmaları için başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cuneyt Cakir 3

“EĞİTİMCİ OLMAK İSTEDİĞİNİ BİLDİRDİ”

Eski hakem Deniz Ateş Bitnel de TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin demecinden kısa bir süre önce “Cüneyt Çakır hakemliği bırakıp eğitimci olmak istediğini TFF yetkililerine bildirdi, TFF yetkilileri bu isteği kabul etti.” şeklinde tweet atarak Cüneyt Çakır’ın hakemliği bırakma kararını takipçileriyle paylaşmıştı.

Cüneyt Çakır hakemliği bıraktı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.