Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan The Economist’in skandal kapağına tepki: ‘Türkiye’nin kaderini İngiliz dergisi tayin edemez’

İngiltere'nin haftalık dergisi The Economist Türkiye'deki seçimlerle ilgili skandal bir kapağa ve yazıya imza attı. The Economist'e tepki yağarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan da tepki geldi: "Benim milletim ne derse Türkiye'de o olur. Türkiye'nin kaderini İngiliz dergi tayin edemez"

featured

Londra merkezli The Economist dergisi, seçim atmosferine giren Türkiye’ye ilişkin sık sık analizlere yer vermeye başladı.

Derginin Türkiye’yi hedef alan yorumlarında, “dışarıdan bakanların, Recep Tayyip Erdoğan‘ın 14 Mayıs’ta yapılacağını söylediği cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine dikkat etmesi gerektiği ve ülkenin felaketin eşiğinde” olduğu öne sürüldü.

ECONOMİST’E ANALİZ TEPKİSİ

Cuma namazını İstanbul’da kılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, düzenlediği basın toplantısı sırasında söz konusu derginin tutumu soruldu.

Analize tepki gösteren Erdoğan, Türkiye’nin kaderinin İngiliz dergisi tarafından tayin edilemeyeceğini vurguladı.

Konuşmasında millet iradesi vurgusu yapan Erdoğan, şu yanıtı verdi:

‘TÜRKİYE’NİN KADERİNİ İNGİLİZ DERGİSİ TAYİN EDEMEZ’

Bir Türk medya mensubu olarak The Economist’in yorumuna sizler ‘evet’ diyor musunuz? Türkiye’nin kaderini İngiliz dergisi mi tayin ediyor? Benim milletim tayin ediyor. Benim milletim ne derse Türkiye’de o olur. Türkiye’nin kaderini İngiliz dergisi tayin edemez.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir