Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Arnavutluk’a FETÖ uyarısı

Tiran'da Arnavutluk Başbakanı Rama bir araya gelmesinin ardından ortak basın toplantısında açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanına FETÖ uyarısı yaptı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Tiran’da Başbakanlık binasında gerçekleştirdiği görüşmenin ardından iki ülke arasındaki anlaşmaların imzalamak üzere imza töreni gerçekleştirdi. Törenin ardından iki lider ortak basın toplantısı gerçekleştirdi.

“DAHA SOMUT ADIMLAR ATILMASI BEKLENTİMİZDİR”

Arnavutluk’taki FETÖ faaliyetlerine ilişkin de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dost ve kardeş ülke Arnavutluk’ta FETÖ’nün hala faaliyet alanı bulabilmesi, evlatlarını şehit veren aileleri derinden üzmektedir. Önümüzdeki dönem Arnavutluk’ta daha somut, hızlı adımlar atılması en samimi beklentimizdir.” dedi.

TİCARET HACMİ VE YATIRIMLAR

Sözlerinin devamında ise Erdoğan, “Ticaret hacmimiz geçtiğimiz sene 853 milyon dolar seviyesine ulaştı. Şimdi 1 milyar dolar olan hedefimize ulaşarak, yakalayalım istiyoruz. Yatırımlarımızın toplam miktarı 3,5 milyar dolardır. Biz bu rakamları yeterli bulmuyoruz. Bunun çok daha iyi bir noktaya gelmesi lazım. İlişkilerimizi her alanda derinleştirme, bu kararlılıkla da yolumuza devam etmeyi düşünüyorum. Özellikle hastane noktasındaki talepleri de ikili görüşmede değerli dostumdan aldım. Sağlık bakanımıza gerekli noktada talimat vererek orada da sağlıklı adımı atarak üzerimize düşeni yapacağız.” dedi.

7 ANLAŞMA İMZALANDI

İmzalanan anlaşmalarla ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Az önce 7 anlaşmayı ilgili arkadaşlarımız imzaladılar. Gerek Arnavutluk, gerekse Türkiye için bu anlaşmaların hayırlara vesile olmasını diliyorum. Arnavut kardeşlerimiz, misafirperverlikleriyle bugün bizi bir kez daha kendi evimizde hissettirdiler. Arnavutluk’la tarihi ve kardeşlik bağlarımız bulunuyor. Yaşadığımız her hadisede iki ülke arasında bu münasebetlere şahitlik ediyoruz. ‘Gerçek dost, çağrılmadan koşandır’ inancıyla deprem haberini alır almaz hemen harekete geçtik. Türk yardım ekipleri süratle yaraların sarılması amacıyla çok yoğun gayret sarf ettiler. Biz de bu yürütülen çalışmaları Rama’yla görüşecek takip ettik. Evleri yıkılanlar için yaptırdığımız deprem konutlarının teslimini bugün gerçekleştirdik. Bundan sonra da iyi ve kötü gününde Arnavutluk’un yanında olmayı sürdüreceğiz.” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Arnavutluk’a FETÖ uyarısı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.