Kendi bokunu yiyen şaplakçı Celal Şengör’e ‘Musa peygamber’ soruşturması

Kendi bokunu yiyen ve kız öğrencisinin eteğini kaldırıp poposuna vuran şaplakçı Celal Şengör, Musa peygamberin tarihte hiç yaşamadığını, İbrahim peygamberin de yaşadığının malum olmadığını söyleyerek, dini değerleri aşağılamıştı. Şengör’e bu sözleri nedeniyle soruşturma açıldı.

featured

23 Mayıs’ta katıldığı bir programda “Musa peygamber diyorlar, o adamı da tarih bilmiyor. Yok öyle bir isim“ diyen Prof. Dr. Celal Şengör’e ‘dini değerleri alenen aşağılamak’ iddiasıyla soruşturma başlatıldı.

Kendi bokunu yiyen şaplakçı Profesör Celal Şengör iyice zıvanadan çıktı: ‘Hz. Musa diye biri yok, Hz. İbrahim masal!’

Şengör, 23 Mayıs’ta katıldığı Habertürk yayınında İbrahim’le Musa gibi peygamberlerin tarihte yaşamadıklarını anlatarak özetle şunları söylemişti:

“Ben bunu saptamasını yapayım. O masal. Hocam masal o. Onların hepsi masal. İbrahim diye bir adamın yaşadığını malum değil. Bütün bu söylenen kişiler tarihte yok. Bunların hepsi o üç tane kutsal denen aslında…

Hayır ama bu önemli Suriye din geleneği Mezopotamya din geleneğinden türemiş bir yan branştır. Bizim bugün İbrahimi, dinler dediğimiz işte Musevilik. Hristiyanlık arkasından İslam yani Musevilik’e bakıyorsun Musa peygamber diyorlar, o adamı da tarih bilmiyor.

Yok öyle bir isim. Musevilerin kitabında bir Mısır’dan çıkış vardır meşhur. Yok öyle bir olay. Yani incelendi, yayınlandı. Yani hocanın söylediği Harran’ın menkıbevi tarihteki önemi anlatıyor.”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir