Çaresizlik… 17 kişinin alınacağı işe 5 bin başvuru!

featured

Amasya İl Özel İdaresi, geçen ay, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere en az ilkokul mezunu olmak üzere çok sayıda işçi alımı yapılacağını duyurmuştu. 17 kişilik kadroya 5 bin kişi başvurdu. Ancak listeye girenler torpilliler oldu…

Çalışma Bakanlığı resmi sitesi üzerinden yayımlanan ilanda; Amasya İl Özel İdaresi kendi bünyesinde istihdam etmek üzere 5 beden işçisi, 5 şoför, 1 asfalt serme operatörü, 1 ekskavatör operatörü, 3 greyder operatörü, 2 silindir operatörü olmak üzere toplamda 17 işçi alımı yapılacağına yer verilmişti. İlana 5 binin üzerinde işsiz yurttaş başvuru yaptı. Bayramdan bir gün önce, yani arife günü olan 30 Temmuz 2020 tarihinde kazanan adayların sonuçları il özel idaresinin resmi web sitesinde açıklandı. Söz konusu sonuçların bayramdan bir gün öncesine getirilmesi de akıllarda soru işaretlerine neden oldu.

YÖNETİCİLER YERLEŞTİ

Amasya İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı, Sosyal Politikalar Başkanı ve Gümüşhacıköy İlçe Koordinatörü İbrahim Ethem Güdek, beden işçisi olarak asil listede kazanırken; yine AK Parti’li Gündoğan Karaca ise 5 bin kişi arasından asil listeden kamyon şoförü olarak işe alındı. Karaca’nın AK Parti teşkilat binasında çekildiği fotoğraflar ise dikkat çekti. 17 kişilik kazanan listede başka AK Parti’li isimlerin de olduğu, hatta bir önceki AKP yönetiminden kişilerin bulunduğu belirtildi. Bunlardan birisi de asil listeden kamyon şoförü olarak işe alınan Sadullah Kırlangıç oldu. Kırlangıç, AK Parti Amasya’nın eski dönemin yönetim kurulu yedek üyesi olarak görev almıştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir