CHP’li Çanakkale Belediyesi’nin barınakta aç bıraktığı köpekler birbirlerini parçaladı! Dehşet görüntüler…

Çanakkale'deki Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, köpeklerin açlıkta birbirini parçalayıp, yedikleri iddia edildi. Olayla ilgili savcılık soruşturma, belediye de inceleme başlattı.

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’li Çanakkale Belediyesi’ne ait Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde, pitbull cinsi köpeklerin birbirini yiyerek parçaladıkları anlar, dün hayvansever Mehmet Keskin tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülenip, sosyal medyada paylaşıldı.

Görüntüler tepki topladı.

FECİ GÖRÜNTÜLER

Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde, parçalanmış bir köpeğin başında pitbull cinsi köpeğin olduğu görülüyor. Görüntülerde ayrıca diğer köpekler tarafından parçalanmış köpek ölüleri de yer alıyor.

“BURASI BARINAK OLABİLİR Mİ, BURASI HAPİSHANE”

Mehmet Keskin de görüntülerde, “Bu köpekler, burada açlıktan birbirlerini yiyorlar. Sözde hayvan barınağı, üç tane kulübe koymuşlar. Burası barınak olabilir mi, burası hapishane. Bu hayvanların suçu ne?” diyerek tepki gösterdi.

‘GÖREVİ İHMAL’ SUÇUNDAN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Görüntülerin yayınlamasının ardından Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı, Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi görevlileri hakkında ‘görevi ihmal’ suçundan soruşturma başlattı.

Jandarma da Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde inceleme yaparak, görevliler ve iddia sahibinin ifadesine başvurdu.

“GÖRÜNTÜLERDEN ANLADIĞIMIZ ÜZERE BÜYÜK BİR KISMI YENMİŞ”

Çanakkale Mor Pati Derneği Başkanı Emine Akın, “Belediyenin ‘Yeni hayvan barınağı’ diye geçiyor. Fakat aslında hayvan barınağı olmayan, telle çevrili, içerisinde kulübelerin olduğu bir alan var. Gönüllü arkadaşımız, hayvanları ziyaret etmek için gittiğinde videolara da yansıyan o görüntülerle karşılaşıyor. Maalesef görüntülerden anladığımız üzere büyük bir kısmı yenmiş olan hayvan, en az 2 gün önce parçalanmış.

Bu şu demek oluyor; bölgeye barınaktan görevliler gidip yemeklerine dahi bakmamışlar. En az 2 gün önce gidilmiş hatta bizim şahsi kanaatimiz parçalayıp, yediklerine göre bu hayvanlar uzun süredir aç. Aç olmayan bir hayvan kendi türünü bu şekilde parçalayıp, yemez. Hayvanlar o şekilde atılmış ve kendi kaderine terk edilmiş. Bu görüntülere yansıyanların dışında eminim daha fazla can kaybı da vardır. Gözden ırak bir bölge olduğu için insanların da uğrak yeri değil.” dedi.

CHP’li Çanakkale Belediyesi’nin barınakta aç bıraktığı köpekler birbirlerini parçaladı! Dehşet görüntüler…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.