Bucak’taki orman yangını evlere sıçradı! Mahalleler ve köyler boşaltılıyor…

featured

Burdur’un Bucak ilçesine bağlı Çobanpınarı köyünde başlayan orman yangını Karaseki köyünün Özkaraseki Mahallesi’ne sıçrayınca evler boşaltıldı.

Kızılca, Narağacı, Gökalan ve Kargı köyleri de yangının sıçrama tehlikesine karşı tahliye edildi. Yangına 5 helikopter ve 2 uçak ile havadan, çok sayıda arazözle karadan müdahale ediliyor. Bölgenin sarp ve dik olması nedeniyle karadan müdahalede güçlük çekildiği kaydedildi.

Burdur Bucak’ta orman yangını çıktı! Rüzgarın etkisiyle çevreye yayılan yangından korkunç görüntüler…

Burdur Valisi Ali Arslantaş, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Başaklıgil, Bucak Kaymakamı Erol Tanrıkulu, Bucak Belediye Başkanı Emrullah Ünal da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu.

Yangının külleri Antalya’da

Çobanpınarı köyünde başlayan orman yangınına karadan ve havadan müdahale sürerken, duman ve küller 74 kilometre uzaklıktaki Antalya’ya ulaştı. Rüzgar nedeniyle yangında havaya savrulan küller, Antalya’da şehir merkezinin üzerinden ev ve iş yerlerine yağdı. Kentin üzeri tamamen dumanla kaplandı. Şehre ulaşan is kokusu nedeniyle panik olan yurttaşlar, yangının nerede olduğunu öğrenmeye çalıştı.

“Bucak yangını tehlikeli”

Bucak’taki yangınla ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Bucak yangını tehlikeli. Yanan evler, boşaltılan evler var” diye konuştu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir